מזרנים מספוג ללא קפיצים – המלצות שתרצו לדעת לפני הרכישה

 במאמר  זה נסביר על מהו מזרון ספוג ומדוע הוא אופציה טובה למי שרוצה להפחית את הסיכון לחלות בכאבי גב.

מזרון ספוג הוא סוג של מיטה שאינה משתמשת בקפיצים. מזרון ללא קפיצים מצא את הנישה שלו בשוק. זה הכי מתאים לאנשים שלא יכולים לישון על משטחים קשים, לאנשים עם אלרגיות ולאנשים שזקוקים למזרונים יציבים.

יתרונות של מזרן מספוג

היתרונות של מזרן מסוג זה הם רבים. הם מחזיקים מעמד זמן רב יותר, מכיוון שהקפיצים לא יישחקו בסופו של דבר ויתקלקלו.  הרעיון מאחורי עיצוב מזרון ללא קפיצים הוא שתהיה לכם שכבה אחת או יותר של קצף שמוקפות בחומר אחר. החומר יכול להיות כל דבר, אבל במקרה זה מדובר בבד רשת דמוי בד. מזרני ספוג עשויים משכבות קצף גמישות יותר ממזרני קפיצים פנימיים טיפוסיים. 

השכבה העליונה משמשת לספק נוחות ותמיכה לגופך, בעוד השכבה התחתונה משמשת כבסיס. החומר לשכבה התחתונה הזו הוא בדרך כלל צפוף ומוצק יותר מהחלק העליון כדי לעזור לה לשמור על צורתה.

השכבה העליונה של מזרון ספוג מורכבת מחומרים כמו לטקס, כותנה או סיבי צמר, או קצף פוליאוריטן המותאמים לגופך ומספקים הקלה תומכת בלחץ. חומרים אלה מאפשרים לך לשנות עמדות לאורך כל הלילה. מזרון ספוג הוא סוג מצעים שאין בו קפיצים. יש לו שכבת קצף או פוליאוריטן על גבי משטח המיטה, המספקת תמיכה ונוחות כמו מזרנים אורטופדים. הרבה אנשים עברו ממזרני קפיצים מסורתיים למזרן הספוג כי הם נוחים יותר.

עצות נוספות מבית מרטה