כיבוד הורים

יש מצווה בתורה לכבד את ההורים שלנו, שכן כתוב בעשרת הדברות: כבד את אביך ואת אימך. החשיבות הרבה שהתורה נתנה לכיבוד ההורים שלנו היא אינה לריק, ויש לייחס לה חשיבות רבה ומתן תוקף מעשי ביומיום שלנו.

כיבוד הורים – מעלה עליונה?

כיבוד הורים: כמה שלא מדברים על כיבוד הורים, נדמה שאנחנו לא תמיד מבינים את המשמעות שיש לזה. כיבוד האנשים שהביאו אותנו לעולם, מעבר למוסריות התמונה בתוכה, היא אחת מהמצוות הגדולות שיש בתורה.

תהיו אסירי תודה להורים שלכם

הכרת תודה, היא פשוט להיות אסיר תודה והערכה על מה שיש לכם. מלבד הבאתנו לעולם, ההורים שלנו מקריבים זמן, אנרגיה ומאמץ, על מנת לוודא כי צרכינו ורצוננו מתמלאים. הראו להם שאתם מעריכים אותם ואת המאמצים שלהם, והפגינו להם כבוד והערכה רבה.

תגיד להם פנים אל פנים כמה אתם מעריכים אותם

הדרך הקלה ביותר להראות תודה להורים, היא להודות להם ולומר להם שאתם מעריכים מי הם ומה שהם עושים עבורכם.

עשו משהו קטן אך משמעותי עבור ההורים שלכם בכל פעם שאתם יכולים. לדוגמא, נקו את המטבח לאחר ארוחת הערב או הוציאו את האשפה מבלי שהם יבקשו מכם. הורים ישימו לב ויעריכו את מעשי החסד שלכם.

החמיאו להם על משהו שהם עושים טוב

למשל, אמרו לאמא כמה שהיא טבחית גדולה, כמה שהסדר והניקיון בבית נראה מדהים ושכיף לכם להיות בבית כשהיא נמצאת בו. או ספרו לאבא שלכם כמה הוא מדהים בעבודתו וכמה הוא דואג שיהיה הכל בבית.

כיבוד ההורים הוא משהו שאתם חייבים ליישם בכל פעם שאתם פוגשים בהם. נסו להיות נחמדים איתם ואל תגיבו בעצבנות כשהם כועסים עליכם.

קראו גם על: הרב כמוס עגיב

עצות נוספות מבית מרטה

סנפלינג – המדריך לגולש המתחיל

סנפלינג היא פעילות מרגשת ומרגשת שגולשים מתחילים יכולים ליהנות ממנה. זה כרוך בשימוש בחבלים ורתמות כדי לרדת במדרון תלול או סלע. עם הציוד המתאים וההדרכה

קרא עוד»

אולטרסאונד פרטי מחיר

העלות של אולטרסאונד פרטי גדלה בהתמדה עם השנים. עם העלות הגוברת של שירותי הבריאות, חלק מהאנשים מחפשים חלופות לחסוך כסף. מחיר אולטרסאונד פרטי הוא נושא

קרא עוד»

הדרך היעילה להצרת היקפים

הדרך היעילה לרדת במשקל  ולצורך הצרת היקפים היא על ידי פעילות גופנית ואכילה בריאה. שני הדברים הללו חיוניים לירידה במשקל. חשוב לדעת כמה אתה צריך

קרא עוד»

מיטות טיפולים

מיטת טיפולים היא סוג של ציוד רפואי המשמש למתן פיזיותרפיה. הוא משמש לעתים קרובות בבתי חולים ובתי אבות. מיטת הטיפולים מורכבת בדרך כלל עם ידיות,

קרא עוד»