כיבוד הורים

יש מצווה בתורה לכבד את ההורים שלנו, שכן כתוב בעשרת הדברות: כבד את אביך ואת אימך. החשיבות הרבה שהתורה נתנה לכיבוד ההורים שלנו היא אינה לריק, ויש לייחס לה חשיבות רבה ומתן תוקף מעשי ביומיום שלנו.

כיבוד הורים – מעלה עליונה?

כיבוד הורים: כמה שלא מדברים על כיבוד הורים, נדמה שאנחנו לא תמיד מבינים את המשמעות שיש לזה. כיבוד האנשים שהביאו אותנו לעולם, מעבר למוסריות התמונה בתוכה, היא אחת מהמצוות הגדולות שיש בתורה.

תהיו אסירי תודה להורים שלכם

הכרת תודה, היא פשוט להיות אסיר תודה והערכה על מה שיש לכם. מלבד הבאתנו לעולם, ההורים שלנו מקריבים זמן, אנרגיה ומאמץ, על מנת לוודא כי צרכינו ורצוננו מתמלאים. הראו להם שאתם מעריכים אותם ואת המאמצים שלהם, והפגינו להם כבוד והערכה רבה.

תגיד להם פנים אל פנים כמה אתם מעריכים אותם

הדרך הקלה ביותר להראות תודה להורים, היא להודות להם ולומר להם שאתם מעריכים מי הם ומה שהם עושים עבורכם.

עשו משהו קטן אך משמעותי עבור ההורים שלכם בכל פעם שאתם יכולים. לדוגמא, נקו את המטבח לאחר ארוחת הערב או הוציאו את האשפה מבלי שהם יבקשו מכם. הורים ישימו לב ויעריכו את מעשי החסד שלכם.

החמיאו להם על משהו שהם עושים טוב

למשל, אמרו לאמא כמה שהיא טבחית גדולה, כמה שהסדר והניקיון בבית נראה מדהים ושכיף לכם להיות בבית כשהיא נמצאת בו. או ספרו לאבא שלכם כמה הוא מדהים בעבודתו וכמה הוא דואג שיהיה הכל בבית.

כיבוד ההורים הוא משהו שאתם חייבים ליישם בכל פעם שאתם פוגשים בהם. נסו להיות נחמדים איתם ואל תגיבו בעצבנות כשהם כועסים עליכם.

קראו גם על: הרב כמוס עגיב

עצות נוספות מבית מרטה

סטפר

כל הסיבות לקנות סטפר לבית

קרוב לוודאי שאפשר להניח בוודאות שכמעט כל אדם אשר אי פעם רצה לרדת במשקל או לשפר את הכושר הגופני שלו נתקלת לפחות פעם אחת בעצה

קרא עוד»
השתלת שיער

השתלת שיער

בניגוד לימי העבר, השתלת שיער כיום היא ניתוח נגיש לחלקים הולכים וגדלים באוכלוסייה המקומית. בעבר, מעט אנשים נרשמו לניתוח משתי סיבות: מחיר יקר מאד גם

קרא עוד»
חטיף חלבון ללא סוכר

חטיף חלבון ללא סוכר

חטיפי חלבון נועדו לתת מענה בעיקר לספורטאים ואנשים שמתאמנים באופן קבוע, לצורך בניית מסת שריר בריאה. לצד אלה, חטיפי חלבון נצרכים גם על ידי אנשים

קרא עוד»
קופון אייהרב

גם להיות בריא וגם לחסוך אייהרב

הרי סביר להניח שאתם מודעים לעובדה כי ויטמינים, מוצרי יופי וקוסמטיקה, יקרים מאוד בארץ. לכן כה הרבה ישראלים מעדיפים לרכוש אונליין את המוצרים הללו, מאתר

קרא עוד»