סובלים מריח רע מהפה? אולי יש לכם דלקת חניכיים

אם יש לכם ריח רע מהפה דעו ש-25% מהאוכלוסייה סובלים בדיוק מאותה בעיה. אבחון מהיר של הגורם לבעיה יסייע לכם לפתור אותה במהרה ולהיפטר מהריח הרע. אין ספק שריח רע מהפה הוא מטרד שיש לטפל בו. אין סיבה שתימנעו מפעילויות חברתיות ותגזרו על עצמכם בידוד חברתי כאשר קיימים פתרונות מהירים ויעילים. ריח רע מהפה מעיד ברוב המקרים על דלקת חניכיים שנובעת מהיגיינת שיניים לקויה. 

מה גורם לריח רע מהפה?

היגיינת פה גרועה היא הגורם המוביל לריח הרע. אם לא נקפיד לצחצח את השיניים היטב לאחר כל ארוחה (2-3 פעמים ביום), חלקיקי מזון יצטברו על השיניים ובחניכיים. שכבת חיידקים תתפתח (פלאק), תתחיל לפרק את שאריות המזון ותייצר תרכובת גופרית שגורמת לריח רע מאוד. הריח הרע עלול להעיד גם על אלרגיות עונתיות, מצב של דלקת בדרכי הנשימה, סוכרת, בעיות במערכת העיכול, בעיה בכבד או בכליות. 

איך מטפלים הריח רע מהפה?

  1. צחצוח שיניים
  2. שתיית מים לשמירה על לחותך הפה
  3. שינויים תזונתיים
  4. בדיקת רופא

אם אתם סובלים מריח רע מהפה כדאי לפנות בהקדם אל רופא שיניים ובהתאם להמלצה שלו או הופעת תסמינים נוספים, לפנות במהרה גם אל רופא המשפחה (קראו על דלקת חניכיים ריח רע מהפה). ריח רע מהפה עשוי להעיד על דלקת חניכיים, היגיינה לקויה, תזונה לא נכונה ובעיות בריאותיות. צריכה של גבינה צהובה, נקניק, אוכל מתובל, מיץ תפוזים ומשקאות אלכוהוליים עלולה לגרום לריח רע מהפה. 

פה מסריח בגלל דלקת חניכיים

אם אנכם מקפידים לנקות היטב את השיניים והחניכיים פעמיים ביום (לפחות) צפויה להתפתח אצלכם דלקת חניכיים שלא עוברת. שימו לב, חשובה לצחצח שיניים גם במקרים בהם שתלים דנטליים או שיניים תותבות מחליפים את השיניים הטבעיות. צחצוח השיניים חיוני גם לבריאות של השיניים וגם לבריאות החניכיים. 

 


 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניתוח החלפת ברך
ניתוח החלפת ברך - המכונה גם ארתרופלסטיקה בברך, יכול לעזור לכם להקל על הכאב ולהחזיר את התפקוד במפרקי...
קרא עוד »
מאי 30, 2021
איך בוחרים ביטוח בריאות
היום קיימת מגמה הולכת וגדלה של אנשים, אשר דואגים לבריאות שלהם. מדובר על אנשים שמוכנים להשקיע לא מעט...
קרא עוד »
ספט 15, 2020
כמה עולה הסרת קעקועים?
מחיר הליך הסרת קעקועים בלייזר מתחיל בדרך כלל ב - 200-300 שקלים. המחיר יכול לעלות בהתאם למידת הקעקועים...
קרא עוד »
אוק 16, 2020