אימוני ספורט לנשים בהריון

אם אתן בהריון ואתם מעוניינות לשמור על כושר גופני, מוטב שתדעו כי אימוני ספורט לנשים בהריון לא רק שהם טובים הם גם מומלצים. לספורט בהריון מספר יתרונות לאישה. כל עוד בדקתן תחילה עם הרופא שהוא מאשר לכן לעסוק בספורט במהלך ההריון ואין סיכון לעובר או להתפתחות ההריון, תוכלו להתאמן באופן מקצועי תוך כדי התחשבות בשבוע בו אתן נמצאות.

אימוני ספורט לנשים בהריון – דגשים חשובים

ספורט מומלץ לנשים בהריון במהלך ההריון ניתן לעשות ספורט שאינו מסכן את העובר והאם. רצוי להימנע מספורט בעל השפעה חזקה או כזה שעלול לגרום לנפילות או התנגשויות כמו ריצות, קפיצה לגובה, קפיצה למרחק, משחקי כדור בקבוצות ועוד.

בנוסף, נשים שלא עשו ספורט לפני ההריון צריכות להתחיל בתרגילים מתונים בלבד. מי שכבר התאמנה לפני ההריון יכולה להמשיך לעשות זאת אם הרופא ימליץ לה על כך.

אימוני ספורט בהריון – אימונים מומלצים

  • שחייה: במהלך שחייה קבוצות שרירים רבות מופעלות. שחייה ידועה כעוזרת להפחית את עומס הגב.
  • הליכה בקצב לא מהיר: הליכה ידועה כמקלה על זרימת הדם ועוזרת במניעת בעיות במחזור הדם.
  • רכיבה על אופניים ביתיים: רכיבה אל אופניים ידועה כמשפרת את זרימת הדם.
  • יוגה: משפרת את מנח הגוף ועוזרת להרפיית הגוף והנפש, מכינה את האישה ללידה.

פילאטיס: מגביר את הגמישות והסיבולת וגם מקדם את זרימת הדם באזור הבטן.

האינטנסיביות וסוג הפעילות הגופנית המתאימים לכל אישה יהיו תלויים בצורה הפיזית שלפני ההריון ואיך מתפתח ההריון. בדקו מתוך אימוני כושר באינטרנט ובחרו ספורט שאתן אוהבות להרגיש בו נוח. כדי שתהנו ותהיו רגועות בזמן שאתן משפרות את בריאותכם.

כמו כן, פעילות גופנית במהלך ההריון תעזור לכן להיות בכושר לקראת הגעתו של התינוק ולהיות מסוגלות להתאמן אחרי הלידה. 

אימון נעים ובטוח!

 

עצות נוספות מבית מרטה

ייעוץ זוגי בראשון לציון

ייעוץ זוגי הוא מנהג נפוץ בקרב זוגות שנאבקים לשמור על מערכת יחסים בריאה. זה יכול לעזור למי שרוצה להציל את נישואיהם. ואם אתם גרים בראשון

קרא עוד»

גבפדיה

כאבי הגב הם אחד הכאבים הנפוצים והשכיחים ביותר שחווים אנשים בכל רחבי העולם. זהו מצב כואב שיכול להיגרם מהרבה דברים כמו חוסר יציבה נכונה, יציבה

קרא עוד»