חיידקים ובקטריות במייבשי ידיים חשמליים – למה עדיף להשתמש בנייר?

על פי מחקרים חדשים שנערכו במקומות שונים ברחבי הגלובוס עולה כי מייבשי הידיים הציבוריים לא רק מייבשים את הידיים. הם גם מפיצים חיידקים קטלניים ולא מדובר כלל במכשירים תמימים. עלה מאותם מחקרים כי מדובר במוצר שעשוי להפיץ חיידקים המגלים עמידות לאנטיביוטיקה. אחד המחקרים נערך בבריטניה. שם נבדקה רמת ההיגיינה בכמה שירותים ציבוריים ומכל אחד מהם חזרו הסוקרים עם ממצאים מדאיגים ממש.

בכל אחד מאותם שירותים ציבוריים נמצאו רמות גבוהות מאוד של חיידקים קטלניים. התברר כי אלו עמידים גם בפני חומרים חריפים וחזקים ואפילו האנטיביוטיקה לא מצליחה לחסל אותם.

מייבשי הידיים לא שומרים את החיידקים בתוך קרבי המכונה. הם גם מפיצים את החיידקים לכל האזור. חדר השירותים כולו מזדהם, עשרות חיידקים מתחילים לשגשג על הכיור, על גבי המכשירים עצמם ועל כל מה שיש בחלל חדר השירותים. כמו הברז, הרצפה וכו'. המגע עם כל אותם אזורים נגועים הוא מסוכן מאוד כי החיידקים עלולים להתפשט שם.

למה זה קורה?

מה גורם לאותו מתקן לניגוב ידיים, להגיע למצב כזה?

על פי דעתם של המומחים מאתר http://www.promotion-il.co.il/ בנושא, עולה כי הבעיה למעשה מתחילה מהעובדה כי יש כאלה שלא מנקים כראוי את ידיהם בצורה מספקת. אם זה שטיפה בלי סבון ואם זה בלי שפשוף מספק. בצורה כזו החיידקים נשארים על הידיים.

בעקבות כל הדברים הללו יצאה קריאה לחדול משימוש באותם מתקנים בגלל הסיכון הרב הטמון באותם המתקנים.

ניגוב במגבת

כאשר מדובר באפשרות של ניגוב ידיים במגבת, שם מדובר בבעיה הרבה יותר מסוכנת וגדולה ביחס למתקני הייבוש. אם עד לפני שנים לא רבות עדיין נפוץ היה השימוש במגבת ציבורית, הרי שעם הזמן הבינו כי מדובר במפגע אסתטי ובריאותי כאחד. או אז החל השימוש במתקני הייבוש. אלו החליפו את המגבות ונראה היה כי זה הפתרון המושלם. אך מתברר כי גם זה לא עונה על כל הבעיות.

כאן נכנס לתמונה מתקן לנייר לניגוב ידיים. אלו נותנים את המענה האסתטי והבריא ביותר. אין חיידקים בנייר החדש וכל אחד יכול לעשות שימוש במתקנים ללא כל חשש.

עצות נוספות מבית מרטה

סנפלינג – המדריך לגולש המתחיל

סנפלינג היא פעילות מרגשת ומרגשת שגולשים מתחילים יכולים ליהנות ממנה. זה כרוך בשימוש בחבלים ורתמות כדי לרדת במדרון תלול או סלע. עם הציוד המתאים וההדרכה

קרא עוד»

אולטרסאונד פרטי מחיר

העלות של אולטרסאונד פרטי גדלה בהתמדה עם השנים. עם העלות הגוברת של שירותי הבריאות, חלק מהאנשים מחפשים חלופות לחסוך כסף. מחיר אולטרסאונד פרטי הוא נושא

קרא עוד»

הדרך היעילה להצרת היקפים

הדרך היעילה לרדת במשקל  ולצורך הצרת היקפים היא על ידי פעילות גופנית ואכילה בריאה. שני הדברים הללו חיוניים לירידה במשקל. חשוב לדעת כמה אתה צריך

קרא עוד»

מיטות טיפולים

מיטת טיפולים היא סוג של ציוד רפואי המשמש למתן פיזיותרפיה. הוא משמש לעתים קרובות בבתי חולים ובתי אבות. מיטת הטיפולים מורכבת בדרך כלל עם ידיות,

קרא עוד»