חיידקים ובקטריות במייבשי ידיים חשמליים – למה עדיף להשתמש בנייר?

נייר לייבוש ידיים

על פי מחקרים חדשים שנערכו במקומות שונים ברחבי הגלובוס עולה כי מייבשי הידיים הציבוריים לא רק מייבשים את הידיים. הם גם מפיצים חיידקים קטלניים ולא מדובר כלל במכשירים תמימים. עלה מאותם מחקרים כי מדובר במוצר שעשוי להפיץ חיידקים המגלים עמידות לאנטיביוטיקה. אחד המחקרים נערך בבריטניה. שם נבדקה רמת ההיגיינה בכמה שירותים ציבוריים ומכל אחד מהם חזרו הסוקרים עם ממצאים מדאיגים ממש.

בכל אחד מאותם שירותים ציבוריים נמצאו רמות גבוהות מאוד של חיידקים קטלניים. התברר כי אלו עמידים גם בפני חומרים חריפים וחזקים ואפילו האנטיביוטיקה לא מצליחה לחסל אותם.

מייבשי הידיים לא שומרים את החיידקים בתוך קרבי המכונה. הם גם מפיצים את החיידקים לכל האזור. חדר השירותים כולו מזדהם, עשרות חיידקים מתחילים לשגשג על הכיור, על גבי המכשירים עצמם ועל כל מה שיש בחלל חדר השירותים. כמו הברז, הרצפה וכו'. המגע עם כל אותם אזורים נגועים הוא מסוכן מאוד כי החיידקים עלולים להתפשט שם.

למה זה קורה?

מה גורם לאותו מתקן לניגוב ידיים, להגיע למצב כזה?

על פי דעתם של המומחים מאתר http://www.promotion-il.co.il/ בנושא, עולה כי הבעיה למעשה מתחילה מהעובדה כי יש כאלה שלא מנקים כראוי את ידיהם בצורה מספקת. אם זה שטיפה בלי סבון ואם זה בלי שפשוף מספק. בצורה כזו החיידקים נשארים על הידיים.

בעקבות כל הדברים הללו יצאה קריאה לחדול משימוש באותם מתקנים בגלל הסיכון הרב הטמון באותם המתקנים.

ניגוב במגבת

כאשר מדובר באפשרות של ניגוב ידיים במגבת, שם מדובר בבעיה הרבה יותר מסוכנת וגדולה ביחס למתקני הייבוש. אם עד לפני שנים לא רבות עדיין נפוץ היה השימוש במגבת ציבורית, הרי שעם הזמן הבינו כי מדובר במפגע אסתטי ובריאותי כאחד. או אז החל השימוש במתקני הייבוש. אלו החליפו את המגבות ונראה היה כי זה הפתרון המושלם. אך מתברר כי גם זה לא עונה על כל הבעיות.

כאן נכנס לתמונה מתקן לנייר לניגוב ידיים. אלו נותנים את המענה האסתטי והבריא ביותר. אין חיידקים בנייר החדש וכל אחד יכול לעשות שימוש במתקנים ללא כל חשש.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נעלי כלה באינטרנט – האם זה כדאי?
אנחנו יודעים לבחור כמעט כל דבר בחיים בצורה מושכלת ונכונה. משום מה, כאשר הדבר מגיע לבחירת נעלי כלה,...
קרא עוד »
נוב 06, 2021
למה כדאי לכם להירשם לסדנת כתיבה?
הרשמה לסדנת כתיבה יכולה להציע מספר יתרונות, בין אם רוצים להיות סופרים מתחילים, או כאלו שמעוניינים...
קרא עוד »
ספט 13, 2023
אילו חיסונים לחיות אתם חיביים להכיר
חיסון חיות המחמד שלכם הינו הכרחי כדי למנוע מראש התפרצות מחלות ויצירת סכנה חמורה לחיות עצמן וגם לבני...
קרא עוד »
ספט 21, 2020