תסמינים לאבנים בכליות

אבנים בכליות הן מצב שכיח המתרחש כאשר הכליות מסננות יותר מדי פסולת ונוזלים מהגוף. הם כואבים ועלולים להיות מסכני חיים אם לא מטפלים בהם.

תסמינים של אבנים בכליות כוללים:

בחילה

הֲקָאָה

חום

כאבים בגב התחתון

השתן כהה או מעונן

אבנים בכליות נגרמות כאשר השתן הופך מרוכז ומינרלים מומסים בשתן, כגון אוקסלט, סידן, פוספט או גבישי אורט נוצרים לאבנים בכליות מוצקות.

אבנים בכליות הן מצב כואב ולא נוח. תסמינים של אבנים בכליות כוללים כאבים בגב, בבטן או במפשעה; קושי במתן שתן; צמא מוגבר

אבנים בכליות נגרמות מהצטברות של מינרלים בכליות. ניתן למצוא אותם בכל מקום מהכליות ועד לשופכן ושלפוחית השתן. המיקום הנפוץ ביותר הוא ליד השופכן שבו הם יכולים לגרום לחסימה הגורמת לכאב, זיהום, המטוריה (דם בשתן), חום והלם.

מה צריך לדעת על אבנים בכליות? 

אבנים בכליות קשות, כואבות ומזיקות לכליות. הם נגרמים בדרך כלל על ידי נוכחות של גבישי אוקסלט בשתן שיכולים להיווצר לאבן כאשר הם מתקבצים יחד.

אבנים בכליות שכיחות ועלולות להתרחש כאשר חומרים מסוימים מצטברים בשתן. הם יכולים לעבור דרך דרכי השתן, אך לרוב הם גדולים מכדי לעבור. אבנים בכליות עלולות לגרום לכאב ולתסמינים אחרים שעלולים להימשך מספר ימים לפני שהם נעלמים מעצמם.

אבנים בכליות עשויות בדרך כלל מגבישי סידן אוקסלט הנוצרים בכליות כאשר חומרים אלו מתחברים עם חומצת שתן, פוספטים ו/או מלחי חומצת שתן. הגבישים יוצרים גושים עגולים קטנים או לוחות שטוחים וגדולים הנקראים קלקולי. הסוג הנפוץ ביותר של אבן כליות הוא אבן סטרוביט העשויה ממגנזיום אמוניום פוספט ומסווגת כסוג של אבן סטרווויט עמידה לאוראז (URSS).

מה שאתה צריך לדעת על אבנים בכליות:

– אבנים בכליות הן בעיה נפוצה

– הם עשויים בדרך כלל מגבישי סידן אוקסלט

– אבני סטרווויט מהוות כ-10% מכלל הכליות

קראו עוד באתר: https://nk-urology.com/

עצות נוספות מבית מרטה

אופטיקה ברמת גן

אופטיקה היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בחיי היום. זה עוזר בשיפור הראייה ובשיפור חיי היום-יום שלנו. חנות אופטיקה ברמת גן, היא מקום שבו אנשים יכולים

קרא עוד»

הטסה רפואית

כאשר אנשים אינם חשים בטוב הם לעתים פונים לבית חולים לצורך בדיקות, או במקרים חמורים יותר חלילה אנשים גם מגיעים לבית חולים לצורך טיפולים מורכבים

קרא עוד»

ציוד כושר ביתי

מכשירי כושר ביתיים הם סוג של מכשירי כושר שניתן להשתמש בהם לצורך פעילות גופנית בבית. הם משמשים בדרך כלל כתחליף ללכת לחדר כושר, או להשלמת

קרא עוד»