תסמינים לאבנים בכליות

אבנים בכליות הן מצב שכיח המתרחש כאשר הכליות מסננות יותר מדי פסולת ונוזלים מהגוף. הם כואבים ועלולים להיות מסכני חיים אם לא מטפלים בהם.

תסמינים של אבנים בכליות כוללים:

בחילה

הֲקָאָה

חום

כאבים בגב התחתון

השתן כהה או מעונן

אבנים בכליות נגרמות כאשר השתן הופך מרוכז ומינרלים מומסים בשתן, כגון אוקסלט, סידן, פוספט או גבישי אורט נוצרים לאבנים בכליות מוצקות.

אבנים בכליות הן מצב כואב ולא נוח. תסמינים של אבנים בכליות כוללים כאבים בגב, בבטן או במפשעה; קושי במתן שתן; צמא מוגבר

אבנים בכליות נגרמות מהצטברות של מינרלים בכליות. ניתן למצוא אותם בכל מקום מהכליות ועד לשופכן ושלפוחית השתן. המיקום הנפוץ ביותר הוא ליד השופכן שבו הם יכולים לגרום לחסימה הגורמת לכאב, זיהום, המטוריה (דם בשתן), חום והלם.

מה צריך לדעת על אבנים בכליות? 

אבנים בכליות קשות, כואבות ומזיקות לכליות. הם נגרמים בדרך כלל על ידי נוכחות של גבישי אוקסלט בשתן שיכולים להיווצר לאבן כאשר הם מתקבצים יחד.

אבנים בכליות שכיחות ועלולות להתרחש כאשר חומרים מסוימים מצטברים בשתן. הם יכולים לעבור דרך דרכי השתן, אך לרוב הם גדולים מכדי לעבור. אבנים בכליות עלולות לגרום לכאב ולתסמינים אחרים שעלולים להימשך מספר ימים לפני שהם נעלמים מעצמם.

אבנים בכליות עשויות בדרך כלל מגבישי סידן אוקסלט הנוצרים בכליות כאשר חומרים אלו מתחברים עם חומצת שתן, פוספטים ו/או מלחי חומצת שתן. הגבישים יוצרים גושים עגולים קטנים או לוחות שטוחים וגדולים הנקראים קלקולי. הסוג הנפוץ ביותר של אבן כליות הוא אבן סטרוביט העשויה ממגנזיום אמוניום פוספט ומסווגת כסוג של אבן סטרווויט עמידה לאוראז (URSS).

מה שאתה צריך לדעת על אבנים בכליות:

– אבנים בכליות הן בעיה נפוצה

– הם עשויים בדרך כלל מגבישי סידן אוקסלט

– אבני סטרווויט מהוות כ-10% מכלל הכליות

קראו עוד באתר: https://nk-urology.com/

עצות נוספות מבית מרטה

אולטרסאונד פרטי מחיר

העלות של אולטרסאונד פרטי גדלה בהתמדה עם השנים. עם העלות הגוברת של שירותי הבריאות, חלק מהאנשים מחפשים חלופות לחסוך כסף. מחיר אולטרסאונד פרטי הוא נושא

קרא עוד»

הדרך היעילה להצרת היקפים

הדרך היעילה לרדת במשקל  ולצורך הצרת היקפים היא על ידי פעילות גופנית ואכילה בריאה. שני הדברים הללו חיוניים לירידה במשקל. חשוב לדעת כמה אתה צריך

קרא עוד»

מיטות טיפולים

מיטת טיפולים היא סוג של ציוד רפואי המשמש למתן פיזיותרפיה. הוא משמש לעתים קרובות בבתי חולים ובתי אבות. מיטת הטיפולים מורכבת בדרך כלל עם ידיות,

קרא עוד»

מזרוני קיסריה

יש צורך במזרן איכותי שיכול לשמש את כל הגילאים והגדלים. הסוג הנפוץ ביותר של מזרנים עשויים מקצף ומלאים באוויר. הם מתאימים לאנשים שישנים על הצד,

קרא עוד»