ציפויי חרסינה לשיניים – מדריך מקוצר

בעבר היינו הולכים לרופא השיניים שלנו בעיקר כאשר יש לנו מחלת חניכיים או כאבים כלשהם בשיניים. כיום אנשים רבים הולכים לרופא השיניים כדי לבצע טיפולים אסתטיים כאלה ואחרים כאשר הנפוץ ביותר הוא ציפוי חרסינה לשיניים. ציפויים אלה שכיחים מאוד גם בארץ וגם בעולם והם מסייעים במקרים שונים גם ליישור ותיקון השיניים וחלל הפה, גם ליצירת חיוך יפה ואסתטי ועוד.

אפשרויות שונות לציפוי שיניים:

כאמור יש מגוון אפשרויות לביצוע ציפוי שיניים. מציפוי קומפוזיט, דרך ציפוי חרסינה מונוליטי, ציפוי חרסינה מזירקוניה, ציפוי EMAX, ציפוי למינייט וניר ועוד. ציפויי חרסינה לשיניים הם הפופולריים ביותר בעיקר בשל עמידות ואמינותם לאורך שנים רבות. לציפויים אלה יתרונות רבים מלבד העמידות לאורך שונים כמו העובדה שצבעי מאכל, קפה וסיגריות לא הורסים את הציפוי, הוא נחשב לטיפול שמרני ומספר פתרון נהדר במקרים רבים ושונים. לכל סוג ציפוי יש את היתרונות והחסרונות שלו כמובן ולכן יש להתייעץ על כך הם הרופא המבצע.

היתרונות של ציפוי חרסינה לשיניים:

  • ניתן לבחור את הצבע והצורה של השיניים על פי בקשת המטופל.
  • טיפול שמרני וחניכיים שמגיבות היטב לציפוי חרסינה.
  • כתמי מאכל, קפה, סיגריות ואחרים לא נתפסים על ציפוי החרסינה.
  • הציפויים עמידים לאורך שנים רבות קדימה.
  • משיגים תוצאות בטווח זמן קצר (3 פגישות בלבד)

החסרונות:

  • לא ניתן לבצע שינויים לאחר ההליך, כלומר הוא אינו הפיך.
  • הציפויים הללו יקרים יותר בדרך כלל.
  • מכה חזקה עדיין יכולה לשבור את הציפויים.
  • בשבוע הראשון ייתכן ותרגישו מעט רגישות לחום/קור אך זה עובר.

הליך הטיפול:

ההליך אורך בדרך כלל כ-3 פגישות כאשר הפגישה הרביעית בדרך כלל לצורך בקרה ומעקב שהכול תקין עם הציפוי והלקוח שבע רצון מהתוצאה. במהלך הפגישה הראשונה הרופא יכיר את המטופל, יבצע מספר בדיקות ויתאם ציפיות עם המטופל. המטופל יציג את הציפיות שלו לגבי איך הוא רוצה שהתוצאה הסופית תיראה והרופא יציג למטופל הדמיה אותה יצטרך לאשר המטופל.

בפגישה השנייה, לאחר אישור ההדמיה, יבצע הרופא ציפוי מעבר באמצעות חומר מיוחד ובאמצעותו יפסל ויכין את הציפוי אותו ביקש המטופל בהדמיה. בשלב הזה המטופל ידע אם יש צורך בהשחזת השיניים או לא עבור הציפוי הקבוע. ציפוי המעבר נועד כדי לאפשר ללקוח להתרשם מהחיים עם החיוך האסתטי החדש ולהתרשם מהתוצאה בחיי היום יום. בינתיים הציפוי הקבוע נשלח למעבדה מיוחדת לייצור בהתאם למידותיו המדויקות של שיניי המטופל.

בפגישה השלישית יסיר הרופא את ציפוי המעבר וידביק את הציפוי הקבוע. בשלב הזה תתבצע השחזה במידת הצורך. לאחר מכן יוכל המטופל ליהנות מהחיוך החדש שלו והיפה שלו ולחזור לפגישת מעקב בערך כשבועיים שלושה לאחר טיפול זה.

עצות נוספות מבית מרטה

גידול צמחים בבית

גידול צמחים בבית

צמחים, צריכים להיות מרכיב חיוני בכל עיצוב פנים. הצבע הירוק של הצמחים מאיר חללים פנימיים (גם אם הם לא חללי גידול) וידוע שיש להם איכויות המעצימות

קרא עוד»
בגדי עבודה

בגדי עבודה

בטיחות בעבודה נמדדת גם בסביבת העבודה המבוקרת על ידי מנהלים ועובדים, גם בציוד שחייב להיות בטיחותי וגם בביגוד אותו לובשים העובדים. בגדי עבודה חייבים להתאים

קרא עוד»
הדברה ירוקה

מהי הדברה ירוקה

הדברה ירוקה מורכבת מחומרים שונים שכולם אקולוגיים ואינם מזיקים לסביבה. זאת לעומת הדברה רגילה שמורכבת מחומרים כימיים שמזיקים לאיכות הסביבה ולכן לקוחות רבים מעדיפים לבצע

קרא עוד»