ציפויי חרסינה לשיניים – מדריך מקוצר

ציפויי חרסינה לשיניים

בעבר היינו הולכים לרופא השיניים שלנו בעיקר כאשר יש לנו מחלת חניכיים או כאבים כלשהם בשיניים. כיום אנשים רבים הולכים לרופא השיניים כדי לבצע טיפולים אסתטיים כאלה ואחרים כאשר הנפוץ ביותר הוא ציפוי חרסינה לשיניים. ציפויים אלה שכיחים מאוד גם בארץ וגם בעולם והם מסייעים במקרים שונים גם ליישור ותיקון השיניים וחלל הפה, גם ליצירת חיוך יפה ואסתטי ועוד.

אפשרויות שונות לציפוי שיניים:

כאמור יש מגוון אפשרויות לביצוע ציפוי שיניים. מציפוי קומפוזיט, דרך ציפוי חרסינה מונוליטי, ציפוי חרסינה מזירקוניה, ציפוי EMAX, ציפוי למינייט וניר ועוד. ציפויי חרסינה לשיניים הם הפופולריים ביותר בעיקר בשל עמידות ואמינותם לאורך שנים רבות. לציפויים אלה יתרונות רבים מלבד העמידות לאורך שונים כמו העובדה שצבעי מאכל, קפה וסיגריות לא הורסים את הציפוי, הוא נחשב לטיפול שמרני ומספר פתרון נהדר במקרים רבים ושונים. לכל סוג ציפוי יש את היתרונות והחסרונות שלו כמובן ולכן יש להתייעץ על כך הם הרופא המבצע.

היתרונות של ציפוי חרסינה לשיניים:

  • ניתן לבחור את הצבע והצורה של השיניים על פי בקשת המטופל.
  • טיפול שמרני וחניכיים שמגיבות היטב לציפוי חרסינה.
  • כתמי מאכל, קפה, סיגריות ואחרים לא נתפסים על ציפוי החרסינה.
  • הציפויים עמידים לאורך שנים רבות קדימה.
  • משיגים תוצאות בטווח זמן קצר (3 פגישות בלבד)

החסרונות:

  • לא ניתן לבצע שינויים לאחר ההליך, כלומר הוא אינו הפיך.
  • הציפויים הללו יקרים יותר בדרך כלל.
  • מכה חזקה עדיין יכולה לשבור את הציפויים.
  • בשבוע הראשון ייתכן ותרגישו מעט רגישות לחום/קור אך זה עובר.

הליך הטיפול:

ההליך אורך בדרך כלל כ-3 פגישות כאשר הפגישה הרביעית בדרך כלל לצורך בקרה ומעקב שהכול תקין עם הציפוי והלקוח שבע רצון מהתוצאה. במהלך הפגישה הראשונה הרופא יכיר את המטופל, יבצע מספר בדיקות ויתאם ציפיות עם המטופל. המטופל יציג את הציפיות שלו לגבי איך הוא רוצה שהתוצאה הסופית תיראה והרופא יציג למטופל הדמיה אותה יצטרך לאשר המטופל.

בפגישה השנייה, לאחר אישור ההדמיה, יבצע הרופא ציפוי מעבר באמצעות חומר מיוחד ובאמצעותו יפסל ויכין את הציפוי אותו ביקש המטופל בהדמיה. בשלב הזה המטופל ידע אם יש צורך בהשחזת השיניים או לא עבור הציפוי הקבוע. ציפוי המעבר נועד כדי לאפשר ללקוח להתרשם מהחיים עם החיוך האסתטי החדש ולהתרשם מהתוצאה בחיי היום יום. בינתיים הציפוי הקבוע נשלח למעבדה מיוחדת לייצור בהתאם למידותיו המדויקות של שיניי המטופל.

בפגישה השלישית יסיר הרופא את ציפוי המעבר וידביק את הציפוי הקבוע. בשלב הזה תתבצע השחזה במידת הצורך. לאחר מכן יוכל המטופל ליהנות מהחיוך החדש שלו והיפה שלו ולחזור לפגישת מעקב בערך כשבועיים שלושה לאחר טיפול זה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תפילה לבריאות הנפש
בריאות הנפש היא דבר משמעותי אשר יש הסבורים, שהוא משפיע לא פחות ואפילו יותר מאשר בריאות גופנית, פיזית....
קרא עוד »
נוב 18, 2019
ד"ר קובי שגיא: ממה נובעת הרטבה בלילה
כ- 25% מהילדים בגיל ארבע עדיין סובלים מהרטבה לילית. בגיל 6 האחוזים יורדים ל-15 והירידה ממשיכה. עוד בגיל 4...
קרא עוד »
מרץ 03, 2019
האם נפיחות באף לאחר ניתוח היא נורמאלית?
נכון שתהליכי הטיפול הכירורגי עברו שינויים משמעותיים, והם עושים כיום שימוש במיטב הכלים והטכניקות...
קרא עוד »
אוג 31, 2020