מה הבדל בין כפפות ניטריל לכפפות לטקס?

אם אתם בעלי מוסך, עובדים עם כימכליים, רופאים במרפאות קטנות/גדולות, בתי חולים ועוד, מאמר זה מיועד לכם. לאחר שתקראו, תבינו יותר טוב כיצד לבחור את הכפפות אשר מתאימות לכם ויהיה לכם נוח לעבוד איתן ולבצע את עבודתכם בצורה מיטבית.

שימוש בכפפות חד פעמיות

השימוש בכפפות נהיה נפוץ יותר ויותר  עם השנים וובזמן שנת הקורונה, עלה אפילו במאות אחוזים. לכפפות חד פעמיות יש יתרון של הגנה על הידיים למי שעושה שימוש רב בכפפות, וגם מפני חיידקים וזיהום. לכן רצוי לדעת שבוחרים את הסוג הנכון שלא יעשה נזק יותר מאשר תועלת. החומרים השונים שמהם מיוצרים הכפפות עלול לגרום לפריחה ואף לא להגן באמת על הידיים בעת ביצוע עבודה. ישנם שני סוגי כפפות נפוצים מאוד והם הכפפות מסוג ניטריל וכפפות מסוג לטקס. לא כולם יודעים מה באמת ההבדל בינהן ונתקלים בדילמה כשהם רוצים לקנות.

ממה עשויות כפפות לטקס?

כפפות לטקס הינן כפפות אשר מיוצרות מגומי טבעי ויש עליהן אבקה. האבקה הלבנה שעל הכפפות נלקחת מעץ בשם "עץ גומי" ולמעשה הכפפות האלו הן מוצר טבעי כמו צמיגים או מחקים אך לא לכולם מתאימות כפפות לטקס. כפפות לטקס מאוד גמישות, יש להן את המגע הנוח ביותר מבין סוגי הכפפות אבל הרבה אנשים מפתחים אלרגיה לחבלון שיש על הכפפות מהסוג הזה. בידיוק כמו שיש אנשים שיש להם אלרגיה לבוטנים, בננה ואבוקדו ישנם אנשים שיש להם אלרגיה לכפפות לטקס. גם לאלרגיה עצמה ישנן רמות שנעות בין אלרגיה נמוכה לבין אלרגיה גבוהה. אם עוד לא ניסתם את הכפפות ואם יודעים שיש סיכוי שתהיו אלרגיים אליהן, נסו למדוד אחת ולראות שאין לכם שום תגובה. במידה ויש לכם איזושהי תגובה אלרגית לכפפות, אל תדאגו, כפפות הניטריל יהיו הכפפות אשר מתאימות בשבילכם.

ממה עשויות כפפות ניטריל?

בסיס החומר שממנו מיוצרות כפפות הניטריל הינו נפט ולכן הוא שונה מלטקס שמיוצרות מחומרים טבעיים. כפפות ניטריל מיוצרת למעשה מחומר סינטטי. כאשר לראשונה הציגו את כפפות הניטריל הם היו נוקשות ולא נוחות לשימוש אבל תודות להתקמדות הטכנולוגית של היום, כפפות ניטריל בהרבה יותר גמישות ונוחות לשימוש לזמן ארוך והשימוש בהן רק עולה עם השנים. כפפות ניטריל נמצאו יעילות יותר בשימוש בפני חומרים מסוכנים והסבירות שהן יקרעו היא נמוכה מאשר כפפות הלטקס. למעשה הן מאוד עמידות. והן יותר בטוחות לשימוש כאשר נעשה שימוש בחומרים כימיים, צבע וכדומה.

לסיכום:

כפפות ניטריל ולטקס נמצאות בשימוש רב והן יכולות להגיע במגוון צבעים ולפי גדלים של הידיים שלכם. במידה ואין לכם אלרגיה לחלבון המיוצר באבקת כפפות הלטקס, אתם עובדים עם חפצים אשר דורשים דיוק, כפפות הלטקס יהיו הפתרון עבורכם. במידה ואתם אלרגיים, או שאתם עובדים עם כימכליים או חומרים מסוכנים, יכול להיות שלא תהיה לכם סיבה לקנות כפפות מסוג לטקס ודווקא הניטריל יתאימו לכם יותר.

עצות נוספות מבית מרטה

גידול צמחים בבית

גידול צמחים בבית

צמחים, צריכים להיות מרכיב חיוני בכל עיצוב פנים. הצבע הירוק של הצמחים מאיר חללים פנימיים (גם אם הם לא חללי גידול) וידוע שיש להם איכויות המעצימות

קרא עוד»
בגדי עבודה

בגדי עבודה

בטיחות בעבודה נמדדת גם בסביבת העבודה המבוקרת על ידי מנהלים ועובדים, גם בציוד שחייב להיות בטיחותי וגם בביגוד אותו לובשים העובדים. בגדי עבודה חייבים להתאים

קרא עוד»
הדברה ירוקה

מהי הדברה ירוקה

הדברה ירוקה מורכבת מחומרים שונים שכולם אקולוגיים ואינם מזיקים לסביבה. זאת לעומת הדברה רגילה שמורכבת מחומרים כימיים שמזיקים לאיכות הסביבה ולכן לקוחות רבים מעדיפים לבצע

קרא עוד»