ציפרלקס

ציפרלקס

ציפרלקס הינו אחד מהכדורים הנפוצים ביותר לשימוש. בשנים האחרונות ניתן לצפות במגמת עלייה במספר האנשים אשר בוחרים להיעזר בציפרלקס על מנת להתמודד עם בעיות כגון דיכאון, חרדה, שינויים במצב הרוח ועוד. זהו כדור ממשפחת הSSRI אשר מטרתו לעכב ספיגת סרוטונין. כלומר, על ידי ספיגה איטית יותר הוא מאפשר רמות גבוהות של סרוטונין במוח שהוא החומר האחראי על כל תחושת דיכאון או חרדה אותה אנו חשים. אנשים רבים חווים מחסור בחומר טבעי זה ועל כן זקוקים לעזרה חיצונית בכדי להשלים אותו.

עבור מי מתאים ציפרלקס?

השימוש בציפרלקס מיועד עבור כל מי שחווה דכאון, התקפי חרדה, תחושת חרדה כללית אשר אינה תואמת את המציאות, חרדה חברתית ואובססיה קומפולסיה (OCD). כיוון שמדובר בתרופה פסיכוטית יש להיוועץ בפסיכיאטר קודם השימוש בה למרות שכיום גם ביכולתו של רופא משפחה להנפיק מרשם לתרופה זאת. את הכדור ניתן ליטול רק לאחר גיל 18כיוון שבגילאים הצעירים יותר המוח עדיין לא סיים את התפתחותו באופן מוחלט וכל תרופה היוצרת ולו את השינוי הקטן ביותר עלולה לפגוע בו. כמו כן, במידה והנכם סובלים ממחלות רקע כגון סכרת, אפילפסיה, בעיות לב או כל בעיה אחרת ייתכן וציפרלקס עלול להזיק לכם.

תופעות לוואי

כמו כל תרופה אחרת גם לציפרלקס עלולות להיות תופעות לוואי, חלקן נפוצות יותר וחלקן נפוצות פחות. תופעות הלוואי המוכרות ביותר אשר רוב הנוטלים את התרופה פוגשים בהן הן זיעה רבה, עייפות, קושי בהירדמות, יובש בפה, קשיים בתפקוד המיני, בחילות, הקאות ושלשולים. תופעות לוואי אלו עוברות לאחר כשבועיים עד אשר הגוף מתרגל אל הכדור. ישנן תופעות לוואי נוספות ונדירות יותר כגון חום, התעלפויות, דימומים, מחשבות אובדניות ועוד אך חשוב לציין כי תופעות אלו כמעט ולא מופיעות אלא במקרים ספציפיים בלבד. בכל מקרה בו אתם חווים תופעת לוואי מעין זאת חשוב מאוד לפנות אל רופא המשפחה שלכם לקבלת ייעוץ לגבי המשך הטיפול.

ציפרלקס והיריון

נשים רבות בוחרות להשתמש בציפרלקס על מנת להתמודד עם תחושת הדיכאון או החרדה המלווה אותן במהלך חייהן. אין ספק כי כדור זה עוזר לנשים רבות להתגבר על המכשולים ולהתמודד עם החיים בצורה נכונה וטובה יותר. אך מה קורה כאשר אישה נכנסת להיריון? בנוגע לשימוש בציפרלקס בזמן היריון אין אפשרות להגיע לתשובה חד משמעית ובטוחה. ההחלטה באם להשתמש בתרופה או לא כוללת שיקולים רבים ומשתנה בין אישה לאישה ועל כן חשוב לקבל ייעוץ מהרופא האישי.

הבחירה בשימוש בציפרלקס

משנה לשנה עולה מספר האנשים החווים תחושות של דיכאון וחרדה. השינויים הבלתי פוסקים בחיים, חוסר הוודאות והקשיים מובילים רבים לחפש מענה חיצוני אשר יוכל להחזיר חזרה את שלוות נפשם. אין ספק כי במקרים רבים ציפרלקס הינו הפתרון הנכון ביותר אשר באפשרותו להחזיר את האיזון, זוהי הסיבה שרבים בוחרים להשתמש בו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכשיר ספורט ביתי
אין ספק כי ויברטק - מכשיר ספורט ביתי יכול להוות את התוספת המושלמת לכל בית ולכל משפחה. מדובר על הזדמנות...
קרא עוד »
דצמ 13, 2020
גבפדיה
כאבי הגב הם אחד הכאבים הנפוצים והשכיחים ביותר שחווים אנשים בכל רחבי העולם. זהו מצב כואב שיכול להיגרם...
קרא עוד »
יול 23, 2022
בניית תוכנית אימונים
להתחיל להתאמן זה לא קל. אולם, לא מעט אנשים מעוניינים להתאמן בשגרת היומיום שלהם על מנת להשיג מטרות...
קרא עוד »
אוג 06, 2020