ניתוח קטרקט

קטרקט, מצב עיניים שכיח הקשור לגיל, יכול להשפיע באופן משמעותי על הראייה של האדם, ובסופו של דבר להשפיע על הפעילות היומיומית שלו ועל איכות החיים הכללית שלו. למרבה המזל, ההתקדמות ברפואה המודרנית הפכה ניתוח קטרקט להליך יעיל ובטוח ביותר, המאפשר למיליוני אנשים ברחבי העולם להחזיר לעצמם ראייה צלולה ולהחזיר את עצמאותם החזותית.

הבנת קטרקט: ערפול הראייה

קטרקט מתרחש כאשר העדשה הטבעית של העין הופכת עכורה, מה שגורם לראייה מטושטשת או מעוותת. גורמים כמו הזדקנות, נטייה גנטית, מצבים רפואיים מסוימים וחשיפה ממושכת לקרינה אולטרה סגולה תורמים להתפתחות קטרקט. עם התקדמות הקטרקט, אנשים עלולים לחוות תסמינים כגון ראייה מטושטשת, רגישות לאור, קשיי ראייה בלילה וצורך בשינויים תכופים במרשם המשקפיים.

תפקידו של ניתוח קטרקט: החזרת בהירות ראייה

ניתוח קטרקט הוא הליך הכולל הסרת העדשה העכורה והחלפתה בעדשה תוך עינית מלאכותית (IOL). זהו אחד הניתוחים הנפוצים ביותר בעולם, עם אחוזי הצלחה גבוהים וסיכונים מינימליים. ניתוח קטרקט נועד להחזיר ראייה צלולה, לשפר את חדות הראייה ולשפר את איכות החיים הכללית.

התהליך הכירורגי

ניתוח קטרקט משני מבוצע בדרך כלל כהליך חוץ, המאפשר לאנשים לחזור הביתה באותו היום. לפני הניתוח, רופא העיניים מבצע בדיקת עיניים מקיפה כדי לקבוע את הפרטים של ההליך ולבחור את IOL המתאים. במהלך הניתוח מסירים בזהירות את העדשה העכורה באמצעות טכניקות מתקדמות כמו phacoemulsification, הכוללת פירוק העדשה באמצעות אנרגיית אולטרסאונד והסרה דרך חתך זעיר. לאחר מכן, ה-IOL המלאכותי מושתל באותה תנוחה, ומשחזר ראייה צלולה.

היתרונות של ניתוח קטרקט

ההליך יכול לשפר משמעותית את חדות הראייה, ולאפשר לאנשים לראות בצורה ברורה יותר, לקרוא בנוחות ולעסוק בפעילויות יומיומיות בקלות. ראייה משוחזרת יכולה לשפר את העצמאות, הבטיחות ואיכות החיים הכוללת. הצבעים נראים חיים יותר, והעולם מחזיר לעצמו את החדות והבהירות שלו. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מזרנים מספוג ללא קפיצים – המלצות שתרצו לדעת לפני הרכישה
 במאמר  זה נסביר על מהו מזרון ספוג ומדוע הוא אופציה טובה למי שרוצה להפחית את הסיכון לחלות בכאבי...
קרא עוד »
נוב 29, 2021
תזונה קיטוגנית – בעד ונגד
שיטות תזונה צצות להן ומפתיעות אותנו חדשים לבקרים. במציאות החיים בה אנשים רבים מחפשים פתרונות...
קרא עוד »
נוב 11, 2020
הליכונים – מה נחשב הליכון איכותי?
רוצים לשפר את הכושר הגופני שלכם ולקנות הליכון שתוכלו למקם בביתכם? תוודאו שאתם רוכשים את ההליכון...
קרא עוד »
יול 06, 2020