אימון כדורסל לנוער – איך אפשר להתקבל?

כשאנחנו מדברים על אימון כדורסל לנוער, מן הסתם, אנחנו מדברים על שתי נקודות התייחסות עיקריות, הראשונה, זה מהצד של המאמנים, השנייה זה מהצד של המתאמנים. אנחנו נסביר בקצרה, איך אפשר להשתלב באימון משני ההיבטים הנ"ל.

מצד המאמנים, באופן טבעי בשביל להיות מאמן נוער, צריך ללמוד, לעבור הכשרות, השתלמויות ועוד. ברוב המועדונים, ברוב הקבוצות, בוודאי כשמדובר על מחנות אימונים משמעותיים, כבר לא מוכנים כל אחד, אלא רק מאמנים מקצועיים שיש להם תעודות הכשרה, שיש להם ניסיון, עברו התמחויות וכדומה. ככל שמדובר בגורם יותר מקצועי כך גדל הסיכוי שהדרישה תהיה יותר משמעותית.

כשאנחנו מדברים על אימון לנוער, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, מדובר לא רק על העניין הטכני של המשחק, לא רק על יכולות אישיות או שיטות, תרגילים וטכניקות, מדובר על הרבה מעבר לכך. מדובר, בין היתר, על כך שצריך לדעת כיצד עובדים עם בני נוער, איך מתייחסים אליהם, איך מדברים איתם, כיצד בונים להם תוכנית אימונים שתתאים לגיל שלהם, למבנה הגוף שלהם, כיצד בונים תוכנית אימונים שתשתלב עם הלימודים ועם אלמנטים אחרים בחייהם. לא מדובר על חבר'ה מבוגרים שזו העבודה שלהם, אלא על חבר'ה שהאימון הוא שלב מסוים בדרך למקצוענות, ולכן צריך לדעת כיצד לעבוד איתם בצורה נכונה ומקצועית, ברמה הגבוהה ביותר.

מצד המתאמנים זה מעט שונה. ישנם בני נוער שמגיעים אל האימונים דרך זה שהם התחילו לשחק בתור ילדים ולאט לאט עלו במעלה הסולם עד שהגיעו אל קבוצות של נוער. לעומת זאת, ישנם בני נוער שהחלו לשחק בגיל יותר מאוחר או מעוניינים להשתלב במקום כזה או אחר בתור תחביב, ואז אפשר למצוא מחנות אימונים שמיועדים עבורם (קראו על מחנה קיץ בכדורסל). מדובר על מחנות אימונים שמועברים על ידי מאמנים ברמה הגבוהה ביותר, והם עולים לא מעט כסף, המטרה היא בעיקר לספק כלים טובים להבנת המשחק, אך מעבר לזה, גם חוויה ייחודית. במהלך המחנה לומדים להכיר שחקנים אחרים, משחקים לא פעם באולמות של שחקנים מקצועיים, מתאמנים אצל טובי המאמנים ועוד.

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»