5 סיבות למה החתול שלכם משלשל

החתול שלכם משלשל

אנשים לא מודעים לכך אך בני האדם מאוד דומים לחתולים, אולי לא ברמאה אך כן במבנה של הגוף. הדמיון בין בני אדם ובין חתולים הוא גדול ועל כן ניתן גם לציין כי פעמים רבות מחלות אשר פוגעות בבני אדם פוגעות גם בחתולים. כך אם החתול שלכם משלשל מאוד יכול להיות שזה בגלל אותה סיבה שבני אדם משלשלים. בכל מקרה ממש כמו שאתם משלשלים אתם הולכים לרופא כך באותה מידה אם החתול שלכם משלשל אתם צריכים לפנות אל וטרינר.

> אם עדיין אין לכם מנוי לוטרינר – זה הזמן לעשות http://www.kupet.co.il/clinic.asp?e=10&catId=4

  • הוא אכל אוכל פג תוקף

הסיבה הראשונה שבגינה החתול שלכם משלשל יכולה להיות קשורה לכך כי הוא אוכל אשר פג התוקף שלו. הרי חתולים לא יודעים לקרוא תאריכים ועל כן בהחלט יתכן כי הם מצאו בפח אוכל ישן שגורם להם לשלשל.

  • הוא מקבל תרופה לא מתאימה

יכול להיות שהחתול שלכם משלשל בגלל שהוא מקבל תרופה לא נכונה אשר הוא אלרגי אליה או שהיא גורמת לו לבעיות בריאות. על רקע זה אנחנו ממליצים לכם לפנות אל וטרינר אשר יבחן את התרופות שהחתול מקבל.

  • הוא מזדקן

לעתים השלשול נוסע מסיבות הרבה יותר פנימיות והן בגלל שהחתול שלכם פשוט מזדקן. העניין הוא שלא תוכלו לדעת מה הסיבה והאם היא הזדקנות עד אשר תפנו אל וטרינר והוא יבדוק את החתול ויחליט האם החתול שלכם צריך לקבל טיפול או שמא אין מה לעשות כנגד השלשול.

  • הוא נדבק במחלה

כמו אצל בני אדם מאוד יכול להיות שהשלשול נובע ממחלה אשר תקפה את החתול שלכם. גם במקרה הזה לא כדאי להמתין וכדאי לפנות אל וטרינר אשר יבדוק את החתול ויחליט האם יש צורך לטפל בו עם תרופה או בכל דרך אחרת.

  • הוא מיובש

מאוד יכול להיות כי החתול שלכם משלשל כי הוא פשוט לא שתה מספיק. במקרה כזה אתם צריכים לבחון את קערת המים של החתול שלכם ולראות האם יש בה מים או לא. אם אין בה מים מלאו מהר אותה וכך החתול שלכם ישתה בחזרה ויפסיק לשלשל.

קראו גם:

תוספי תזונה שעדיף לא לשלב ביחד

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פינוי פסולת במהירות וביעילות
ניהול הפסולת הוא אחד האתגרים המרכזיים בחברה המודרנית. עם התפשטות הערים והתחבורה הציבורית, התפרצות...
קרא עוד »
ספט 27, 2023
האם מיטת שיזוף מסוכנת לבריאות?
כל אחד מכם שחשוב על האופציה של מיטת שיזוף על מנת להפוך את עור הגוף שלו לנאה יותר, מוטב שיידע כי ישנן...
קרא עוד »
יונ 22, 2020
הבנה מתי יש צורך בטיפול פסיכולוגי
כמומחה מוביל בבריאות הנפש, אני כאן כדי לשפוך אור על הגורמים החשובים שיש לקחת בחשבון בעת קביעה אם יש...
קרא עוד »
מרץ 14, 2024