מה הקשר בין ספירולינה לצריכת ויטמין B12

לפני שנתחיל לקפוץ למים לברר מה הקשר בין ספירולינה לצריכת ויטמין B12 נקדים ונספר לכם מה זה ספירולינה למי שלא מתעניין בעולם הצמחים והסופר פוד. הספרילונה היא אצה מיקרוסקופית חד תאית ומשמשת לנו כבני האדם כסופר פוד של ממש. הספירולינה עשירה בחלבונים וחומצות אמינו מעבר לזה הספירולינה מכילה ויטמינים רבים כמוC,E,K,B1,B2,B3 , , מינרלים, ברזל אשלגן ועוד. ויטמין B12 שהוא ויטמין חשוב מאד לגוף האדם שכן הוא מהווה כמקור ליצירת תאי דם על ידי מח העצם וחיוני מאד לתפקוד תקין של מערכת העצבים.

צריכת ויטמין B12 ספיגה ישירה לגוף באמצעות תוסף הספירולינה

המחקרים לגבי סגולות אצת הספירולינה עדיין רחוקים מלהסתיים כולם מסכימים שהספירולינה היא אצה מזינה ובגדר סופר פוד של ממש לגוף האדם שמכילה המון רכיבים המסייעים לשיפור תפקוד כללי של האדם, אך יחד עם זאת ישנה מחלוקת לגבי כמות ויטמין B12 המצויה באצת הספירולינה. המדע של רפואת המערב גורסת כי ישנה כמות מזערית של ויטמין זה בתוך האצות, לעומת זאת הרפואה המשלימה גורסת כי באצת הספירולינה מצויה בספירולינה המיובשת בכמות של בין -100 ל-200 מיקרוגרם של הוויטמין, כך שלגבי השאלה מה הקשר בין ספירולינה לצריכת ויטמין B12,מעבר לזה שהוא נמצא בכמות גובהה בתוך האצה, כאשר ההמלצה על פי ארגון בטיחות המזון האירופאי היא לצרוך- 4 מיקרוגרם של ויטמין B12 בצריכה יומית. מסבר כי ישנו קשר מובהק בין ספירולינה לצריכת ויטמין B12 שאחראית על ייצור תאי דם במח העצם ותפקודו התקין של מערכת העצבים.

סיכום דבר

צריכת ויטמין B12 היא חיונית ביותר לגוף האדם מפני שהיא אחראית על ייצור תאי הדם ועל תפקודו התקין של מערכת העצבים, כאשר הגוף נמצא במחסור של ויטמין B12 עלול להוביל את האדם לסבול מאנמיה כלומר חוסר דם, וכן לשכיחות במחלות לב וכלי דם ואף להזיק לעוברים אצל נשים בהריון. ספירולינה ויטמין B12 הכרחית לתפקודו הכללי של כל אדם ובכל גיל. הספירולינה עוזרת לגוף גם בספיגת הוויטמין אל תוך הגוף ועל כן משמשת הספירולינה כסופר פוד של ממש.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס החייאת תינוקות
תינוק חדש שמגיח לעולם זה תמיד דבר מרגש ומיוחד. כל הורה (טרי וותיק) עושה כל שביכולתו כדי לגדל את התינוק...
קרא עוד »
יול 13, 2020
למינייט
מי לא היה רוצה ליהנות מחיוך של מיליון דולר? היום המודעות לשיניים יפות, אחידות ולבנות רק הולכת וגוברת,...
קרא עוד »
ינו 20, 2020
5 דברים חשובים שצריך לדעת על אובדן כושר עבודה
כושר העבודה הוא אחד מהדברים הכי חשובים שיש לכל אחד מאתנו. בזכות העובדה שאנחנו יכולים לעבוד, אנחנו...
קרא עוד »
אפר 26, 2022