התמכרות למין – כיצד מתמודדים עם זה

התמכרות למין

התמכרויות הן מחלה שיכולות להשפיע על החיים שלנו, על הדרך בה אנחנו מתייחסים לעצמנו, הדרך בה אנחנו מתייחסים לסביבה, ובכלל על הדרך בה אנחנו מסתכלים על העולם. לכן אם אנחנו מכורים למשהו, גם אם נדמה לנו שהוא חיובי וטוב, חשוב מאוד שנתמודד עם זה ונעשה כל מה שנדרש בשביל להיגמל מכך.

דוגמא טובה לכך, זו התמכרות למין. הרבה מאוד אנשים, גברים ונשים, מכורים למין מסיבות כאלה ואחרות. יש מי שמכור למין בגלל שבאופי לו הוא נוטה להתמכר לדברים וזה פשוט נמצא בהישג יד, יש מי שמכור למין בגלל הדרך בה הוא מסתכל על עצמו ועל הסביבה, בין אם זה כסביבה מינית ובין אם זה כיעדים שיש לכבוש, יש גם מי שמכור למין מתוך בדידות, תסכול ותחושות אחרות שמשפיעות עליו.

אומנם מין זה דבר חיובי, ויש אנשים שאולי יראו בהתמכרות הזאת משהו שאין בה שום דבר שלילי, אך זה לא נכון. שכן התמכרות למין משפיעה מאוד על חיי היום יום, משפיעה מאוד על יחס לאנשים ומקשה על יצירת קשרים אינטימיים אמיתיים.

כיצד אפשר להתגבר על כך

בשביל להתמכר על התמכרות מסוג זה, יש תחילה להכיר בכך שמדובר בבעיה שמחייבת פתרון, והפתרון חייב להתבצע בתהליך עבודה איטי ולא קל. כמו כן, חייבים לקבל את העובדה שבשביל לפתור את הבעיה, יש לעבוד עם אנשי מקצוע.

שיטות הטיפול הן שונות ותלויות, בין היתר, באופי ובעוצמת ההתמכרות. בדרך כלל זה ילווה במפגשים עם אנשי מקצוע בשביל להבין את מהות הבעיה, ניסיונות להימנע ממפגשים אישיים ובפרט מפגשים שיכולים להוביל למין, מציאת כלים אחרים שישמשו כתחליף, וכן עבודה אישית רבה על לקבל את עצמנו כפי שאנחנו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיבות ביטוח מאמני כושר
כל מי שמתעניין בספורט, בין אם כצופה מהצד ובין אם כספורטאי מקצועי או חובב, שומע לא פעם על פציעות של...
קרא עוד »
מאי 24, 2019
אסתטיקה דנטלית
עד לפני כמה עשרות שנים, צורת השיניים היתה ענין אישי. כל אדם התגאה בערכת שיניים ישרה ויפה - פחות, או...
קרא עוד »
יונ 17, 2021
חשיפת סודות השדכנים של בן הזוג
בתחום האהבה והזוגיות, תפקידם החידתי של השדכניות של בני הזוג נותר לרוב נסתר מעיני הציבור. כמומחית בעלת...
קרא עוד »
ינו 22, 2024