התמכרות למין – כיצד מתמודדים עם זה

התמכרויות הן מחלה שיכולות להשפיע על החיים שלנו, על הדרך בה אנחנו מתייחסים לעצמנו, הדרך בה אנחנו מתייחסים לסביבה, ובכלל על הדרך בה אנחנו מסתכלים על העולם. לכן אם אנחנו מכורים למשהו, גם אם נדמה לנו שהוא חיובי וטוב, חשוב מאוד שנתמודד עם זה ונעשה כל מה שנדרש בשביל להיגמל מכך.

דוגמא טובה לכך, זו התמכרות למין. הרבה מאוד אנשים, גברים ונשים, מכורים למין מסיבות כאלה ואחרות. יש מי שמכור למין בגלל שבאופי לו הוא נוטה להתמכר לדברים וזה פשוט נמצא בהישג יד, יש מי שמכור למין בגלל הדרך בה הוא מסתכל על עצמו ועל הסביבה, בין אם זה כסביבה מינית ובין אם זה כיעדים שיש לכבוש, יש גם מי שמכור למין מתוך בדידות, תסכול ותחושות אחרות שמשפיעות עליו.

אומנם מין זה דבר חיובי, ויש אנשים שאולי יראו בהתמכרות הזאת משהו שאין בה שום דבר שלילי, אך זה לא נכון. שכן התמכרות למין משפיעה מאוד על חיי היום יום, משפיעה מאוד על יחס לאנשים ומקשה על יצירת קשרים אינטימיים אמיתיים.

כיצד אפשר להתגבר על כך

בשביל להתמכר על התמכרות מסוג זה, יש תחילה להכיר בכך שמדובר בבעיה שמחייבת פתרון, והפתרון חייב להתבצע בתהליך עבודה איטי ולא קל. כמו כן, חייבים לקבל את העובדה שבשביל לפתור את הבעיה, יש לעבוד עם אנשי מקצוע.

שיטות הטיפול הן שונות ותלויות, בין היתר, באופי ובעוצמת ההתמכרות. בדרך כלל זה ילווה במפגשים עם אנשי מקצוע בשביל להבין את מהות הבעיה, ניסיונות להימנע ממפגשים אישיים ובפרט מפגשים שיכולים להוביל למין, מציאת כלים אחרים שישמשו כתחליף, וכן עבודה אישית רבה על לקבל את עצמנו כפי שאנחנו.

עצות נוספות מבית מרטה

טיפול בגזים

טיפול בגזים

לא מעט אנשים סובלים מאחת הבעיות המביכות ביותר- גזים. מדובר על מצב שבו הבטן נפוחה, כואבת ויש צורך לשחרר גזים, על מנת להקל על אי

קרא עוד»