כאבים בשן – ממה זה נובע

כאבי שיניים יכולים להיגרם מגורמים שונים. חשוב לציין כי כאבי שיניים יכולים להעיד על בעיה דנטלית בסיסית, ומומלץ לפנות לייעוץ שיניים מקצועי. 

הגורמים הנפוצים לכאבי שיניים כוללים:

עששת (עששת): כאשר השכבה החיצונית הקשה של השן, המכונה אמייל, ניזוקה עקב חיידקים וחומצות, היא עלולה להוביל לחורים. חורים אלו עלולים לחשוף את השכבות הפנימיות הרגישות של השן, ולגרום לכאב.

זיהומים בחניכיים: זיהומים בחניכיים, כגון דלקת חניכיים או שחיקת השיניים, עלולים לגרום לכאב. דלקות חניכיים עלולות להוביל לדלקת, שעלולה להשפיע על העצבים בשן ובסביבתה ולגרום לאי נוחות.

אבצס דנטלי: אבצס הוא כיס מלא מוגלה הנגרם על ידי זיהום חיידקי. זה יכול להתרחש בשורש השן או ברקמת החניכיים. מורסות יכולות להיות כואבות מאוד ועשויות לדרוש טיפול שיניים מיידי.

שורש שן חשוף: נסיגת חניכיים או שחיקת מברשת שיניים עלולה לגרום למשטח השורש של השן להיחשף. מכיוון שלמשטח השורש אין שכבת האמייל המגנה, הוא יכול להיות רגיש וכואב.

זיהומים בסינוסים: במקרים מסוימים, כאב בשיניים העליונות יכול להיות כאב המופנה מזיהום בסינוסים או גודש. הקרבה של חללי הסינוס לשיניים העליונות עלולה להוביל לבלבול לגבי מקור הכאב.

איך מתמודדים עם כאבי שיניים? 

שטיפה: שטפו בעדינות את הפה במים חמים כדי לנקות את האזור סביב השן. הימנע משימוש במים חמים או קרים, שכן טמפרטורות קיצוניות עלולות להחמיר את הרגישות.

חוט דנטלי: השתמש בחוט דנטלי בעדינות כדי להבטיח שאין מזון או פסולת כלואים בין השיניים שעלולים לגרום לגירוי.

הימנע מחומרים מגרים: הימנע ממזונות ומשקאות חמים או קרים במיוחד, כמו גם מחומרים מתוקים או חומציים שעלולים להחמיר את הרגישות.

שטיפת מי מלח: שטיפה עדינה של הפה עם מי מלח חמים יכולה לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי.

זכרו, בעוד שטיפים אלו עשויים לספק הקלה זמנית, התייעצות עם רופא שיניים חיונית כדי לטפל בשורש כאב השיניים ולקבל טיפול מתאים.

למידע נוסף היכנסו לאתר של מרפאת שיניים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך למשתמש המתחיל: שימוש נכון באבקות חלבון
מתלבטים בין אבקת חלבון בטעם קרם עוגיות ובין אבקה בטעם בננה? רגע לפני שתכריעו ותשתו את השייק הראשון...
קרא עוד »
מרץ 22, 2022
חיטוי לקורונה
אין ספק כי נגיף הקורונה משפיע על חיי היומיום של רוב תושבי העולם. הדבר נכון עבור כל מי שחלה במחלה, פוטר...
קרא עוד »
ספט 14, 2020
שליטה באמנות קניות בגריל גז: 3-8 תובנות חיוניות
כמומחה ותיק בעולם הבישול בחוץ, אני כאן כדי להדריך אותך דרך המורכבות של בחירת גריל הגז המושלם. בלי...
קרא עוד »
ספט 12, 2023