כאבים בגב התחתון: מתי נדע שחייב לטפל?

כאבי גב תחתון הם מחלה שכיחה בקרב אנשים בכל הגילאים. זה יכול להיגרם מגורמים רבים, כמו יציבה לקויה, טכניקות הרמה לא נכונות ופציעה בשרירים או ברצועות בגב. אדם עם כאבי גב תחתון יחווה כאב שנע בין קל לחמור ובדרך כלל מקרין במורד הרגל. חומרת הכאב יכולה להשתנות בהתאם לכמות התנועה הכרוכה בשגרת היומיום של האדם. במאמר נסביר על כאבים בגב התחתון.

כאבים בגב התחתון – משפיע על החלק התתחון של עמוד השדרה

כאבי גב תחתון הם מצב שכיח המשפיע על החלק התחתון של עמוד השדרה. זה יכול להיגרם מגורמים רבים ושונים, כמו יציבה לקויה, מתיחת שרירים או חוסר פעילות. חשוב לדעת שכאבי גב תחתון יכולים להיגרם גם מבעיה בסיסית בעצמות או במפרקים. חלק מהבעיות הללו נדירות וצריכות להיבדק על ידי הרופא שלך.

כאבי גב תחתון הם תלונה נפוצה. זה יכול להיגרם ממגוון גורמים. הגב התחתון הוא האזור שבין בסיס עמוד השדרה לאגן. עמוד השדרה מתעקל פנימה באזור זה, מה שעלול לגרום ללחץ על הדיסקים והעצבים. שכיבה או ישיבה לפרקי זמן ארוכים עלולה להגביר את הלחץ על מבנים אלו, מה שמוביל לכאבי גב תחתון.

בעיה מאוד נפוצה בימינו

כאבי גב תחתון הם בעיה נפוצה המשפיעה על אנשים בכל הגילאים. זה יכול להיות מופעל על ידי דברים רבים ושונים, כמו ישיבה במשך פרקי זמן ארוכים, הרמת חפצים כבדים או התכופפות. התסמין השכיח ביותר של כאבי גב תחתון הוא כאב כרוני באזור הגב התחתון. כאב זה יכול להיות עמום או חד ועלול להקרין לאזורים אחרים בגוף כמו הישבן והרגליים. ישנם טיפולים רבים ושונים למצב זה בהתאם לחומרת ולגורם: תרופות, פיזיותרפיה, טיפול כירופרקטי, דיקור סיני, טיפול בעיסוי ואחרים. כאבים בגב התחתון זה ללא ספק משהו שצריך לקחת ברצינות.

 

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»