חשוב להכיר – מדריך שימוש בדפיברילטור

חיי אדם הם ערך בעל חשיבות עצומה. והצלת חיים זו משימה מורכבת שלעיתים יש צורך לבצע פעולות חירום על מנת להצליח בכך. הדבר נכון במיוחד כאשר אדם מתמוטט, סובל מהתקף לב או אירוע לבבי אחר, ומערכות גופו עומדות להפסיק לפעול. המצב הזה הינו קריטי והוא עלול לאפשר חלון קצר מאוד של אפשרות להגיש טיפול מתאים. במצב כזה בו אדם נמצא בין חיים למוות, יש פעולות מסוימות שבכוחן להציל את חייו. אבל זאת בתנאי שהפעולות תתבצענה כראוי ובאופן מידי. כי כל דקה החולפת על החולה במצב כזה מפחיתה את הסיכויים שלו.

לפרטים נוספים בקרו באתרינו: https://med-man.co.il/

שימוש נכון בדפיברילטור

מול מציאות זו משקיעים מומחים משאבים רבים. וזאת במטרה לפתח חידושים והמצאות שבכוחן להציע מענה במצבי חירום שכאלו, ואפילו להציל חיים. אחד הכלים המוצלחים והמוכחים ביותר הוא הדפיברילטור. מדובר על מכשיר מתקדם מאוד אשר נחשב לקל לשימוש. הוא אינו מצריך ידע רפואי ולא הכשרה של ממש. מה שצריך כדי להפעיל דפיברילטור ולהציל חיים זה היכרות עם המכשיר והדרכה מתאימה. זהו. מכאן ואילך יוכל האדם להגיש עזרה ראשונה ולהציל חיים של אנשים ברגעים של דום לב.

מדריך שימוש יסודי

כדי להפנים את אופן השימוש חשוב להכיר את המכשיר מקרוב. יש סוגים שונים של מכשירים ושיטות חיבור לגופו של החולה. כל מי עובר הדרכה צריך להכיר את העיקרון של המכשיר, ואת שיטת החיבור הנדרשת לגופו של החולה. וכן להכיר את אופן ההפעלה של המכשיר. זהו. מתברר כי המכשיר הינו ידידותי וקל מאוד להפעלה. והוא אכן מצליח להוכיח את עצמו בשטח. הוא מועיל במקרים של התמוטטות בגין אירוע לבבי, והוא מאפשר למגיש העזרה הראשונה לגרום ללב לחזור לפעולתו למרות האירוע שהתרחש.

כל הפרטים על איך משתמשים בדפיברילטור – לחץ כאן.

הדרכה יסודית והכנה הולמת

כאמור, מדובר על מכשיר ידידותי וקל לשימוש. אם כי כדי להפעיל אותו כראוי ולדעת לזהות מצבים בהם יש צורך לשלוף אותו במהירות שיא ממקומו ולהפעיל אותו. צריך לעבור הכשרה מסוימת. אמנם אין הדבר מורכב או ממושך. אך הידע הינו קריטי לשימוש מועיל.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוסח למצבה
עומדים להקים מצבה על קברו של יקירכם? בין היתר אתם צריכים להחליט על הנוסח אותו תרשמו. את האותיות אתם...
קרא עוד »
נוב 13, 2021
מה הבדל בין כפפות ניטריל לכפפות לטקס?
אם אתם בעלי מוסך, עובדים עם כימכליים, רופאים במרפאות קטנות/גדולות, בתי חולים ועוד, מאמר זה מיועד לכם....
קרא עוד »
אפר 18, 2021
5 סוגי חרקים ביתיים שלא תרצו לפגוש מקרוב
למרות שבשנים האחרונות המודעות לזכויות בעלי החיים הולכת וגדלה, ולמרות שרבים מאתנו הפכו לצמחונים...
קרא עוד »
פבר 27, 2020