למה כואב לכם הגב התחתון?

אם ננסה לבדוק איזה כאב הוא הנפוץ ביותר, אנחנו נראה שיש רשימה ארוכה של תלונות שחוזרות על עצמן. אחד מאותם כאבים נפוצים הוא כמובן כאב הגב, כדי להיות מדויקים יותר: כאב גב תחתון. לכן, אם זה קורה גם לכם, לפחות תוכלו להתנחם בעובדה שאתם לא לבד, קבלו מידע מקצועי באתר https://lowerbackpain.co.il.

מהם הגורמים שמובילים בדרך כלל לכאבי גב תחתון?

אומנם זה נכון שאצל כל אחד מאתנו הגורם לכאבי הגב יכול להיות שונה, אך מנגד, בהחלט ניתן לומר שיש גם מספר גורמים שחוזרים על עצמם. למשל, יציבה לא נכונה, ישיבה של שעות ארוכות מול המחשב, אוסטיאופורוזיס, כאבים שנגרמים מתאונה או מפגיעה כלשהי וכדומה. 

האם יש גורמים שעלולים להגביר את ההסתברות לחוש כאבים כאלה? 

התשובה היא כן, ולכן בהחלט נהוג לומר שעוד גורם שעלול להוביל לכאבי גב, זהו למעשה גורם של אורח החיים שלנו. למשל, אורח חיים שאינו בריא וכולל פעולות כמו: צריכה מוגברת של אלכוהול, חוסר בפעילות גופנית, העד שעות שינה וכדומה עלולים להגביר את הסיכוי לכאבי גב. לכן בהחלט כדאי להיות מודעים לעניין הזה, שכן הגורמים האלה נמצאים בידיים שלנו ויש בכוחנו להשפיע עליהם. 

מתי צריך לפנות לרופא? 

לא בכל פעם כאשר אתם חשים כאבי גב תחתון תפנו אל רופא מקצועי. מצד שני, חשוב לדעת שיש מקרים שבהם התערבותו של רופא יכולה להיות משמעותית. למשל, אם הכאב חזק מאוד או שאינו עובר לאורך תקופה ארוכה, כדאי יהיה לפנות לרופא. כמו כן, אם הכאב משפיע על התפקוד היומיומי שלכם, כדאי יהיה לפנות לרופא מקצועי כמה שיותר מהר. יש היום לא מעט טיפולים לכאבי גב, אז למה להשלים עם המצב ולחיות בצל הכאב המטריד הזה? 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 טיפים שיעזרו לכם בבחירת בית אבות איכותי
בחרו בית אבות שמספק תעסוקה לדיירים פעילויות קוגניטיביות וחברתיות הינן צורך ממשי לרוב האנשים...
קרא עוד »
פבר 08, 2019
אילו פציעות ספורט נפוצות דורשות אבחון מקצועי של אורטופד?
תמיד היינו מודעים לעובדה שפציעות ספורט הן נושא רציני. אבל עכשיו, אנחנו יכולים לראות שניתן למנוע אותם...
קרא עוד »
יול 03, 2022
כמה דברים שלא ידעתם על שחייה
שחייה – מה המילה הזו אומרת לכם? האם ידעתם שמעבר לחוויה ולפעילות הנעימה, השחייה תורמת המון גם לבריאות...
קרא עוד »
נוב 29, 2020