טונוס שרירים גבוה

טונוס שרירים גבוה או בשם האחר ספסטיות, זו הפרעה אשר בה האיזון הדק של העצבים מופר עקב אירוע מוחי וכתוצאה מכך השרירים מתכווצים. כך, כאשר האירוע המוחי גורם לנזק באזור המוטורי במוח, הדבר צפוי לגרור אחריו הגבלה של התנועה, קשיי הליכה, ויציבות שאינה תקינה באופן כללי.

תנועתה של הגפה שנפגעה מוגבלת ונפגעת האפשרות להרפות את השרירים בגוף. כמו כן, כאבי מפרקים נחשבים נפוצים יחסית בקרב הסובלים מהפרעת טונוס שרירים גבוה.

אז מהם הסימנים של טונוס שרירים גבוה?

  • אובדן של יכולת תנועה מלאה של הרגליים או הידיים
  • שרירי גפיים שסובלים מכיווצים והרפיות לא רצוניות
  • קשיי הליכה ופגיעה כללית ביציבות

חיווט מחדש של השרירים למוח

הדרך הנכונה ביותר להתמודד עם מצב של טונוס שרירים גבוה הוא לפנות אל הליך שיקומי אשר כולל בתוכו שיטות יחודיות שנועדו לחווט מחדש את השרירים עם הבעיות העצביות למוח. ההליך הזה יוכל להתבצע ללא הפעלה של כוח מכני, בניגוד לטכניקות אחרות שרבים דוגלים בהן. תופעת הנוירופלסטיסיטי מראה כי יש תוחלת אמתית לטיפול מהסוג הזה.

פנייה מהירה לשיקום תהיה חיונית

לאחר שהסברנו היבטים מרכזיים שנוגעים להפרעת טונוס שרירים גבוה, כאשר עליכם לקחת בחשבון כי פניה מהירה אל נוירו שיקום תהיה חשובה לא פחות מאשר הבחירה לעבור שיקום. ככל שתתחילו עם השיקום מוקדם יותר כך סביר שההצלחה שלו תהיה גדולה ונרחבת יותר. פשוט תרצו לפנות מיד לאחר זיהוי הפרעת טונוס שרירים גבוה אל קליניקה אשר תסייע לכם בהליך השיקומי ותלווה אתכם לכל אורכו. יחד עם זאת, אנו משקמים בהצלחה גם כאשר עבר זמן מהאירוע.

זו תהיה הדרך הנכונה מצדכם להתמודד עם האתגר הזה ולשוב לתפקוד שגרתי. כיום ניתן לעבור את השיקום ללא הליכים פולשניים ורמת היעילות תהיה מרשימה במיוחד, בייחוד כאשר פונים למקום הנכון. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נושא המאמר: טאי צ'י – בגלל הסטרס שאנחנו כל הזמן נמצאים בו
כל בן אדם כמעט בעולם כיום יכול לחשוב על משהו אחד בחיים שלו שגורם לו לפחד או לסטרס. הסטרס יכול להיות...
קרא עוד »
נוב 04, 2019
פילאטיס בהרצליה
מחפשים שיעורי אימון לפילאטיס בהרצליה? רוצים להביא את הגוף שלכם למצב הכי טוב שלו? יש לנו כמה דברים...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
שתלים דנטליים בטורקיה
שתלים דנטליים הם סוג של מכשיר תותב המשמש להחלפת שיניים חסרות. הם עשויים בדרך כלל מטיטניום, שהיא...
קרא עוד »
דצמ 29, 2022