איך מטפלים בעדשות שבועיות

עדשות שבועיות הן דרך מצוינת לראות טוב יותר גם בלי משקפיים. תעשיית עדשות המגע צומחת בשנים האחרונות. ישנם גורמים שונים שהובילו לצמיחת התעשייה הזו. האחת היא המספר ההולך וגדל של אנשים שמרכיבים עדשות מגע, ואחרת היא העלייה בביקוש לעדשות מתוחכמות יותר.

ישנן דרכים רבות שבהן ניתן להשתמש בעדשות שבועיות החל מהרכבתן על העיניים בזמן יציאה או בזמן עבודה לימודים וכל פעילות אחרת.  מטרת מאמר זה היא לתת לך סקירה כללית על הסוגים השונים של עדשות מגע וכיצד הן משמשות על ידי אנשים שונים, איך מתחזקים אותן, והמאמר יעזור לכם להכיר גם את המפרט שלהן, כך שתוכל לקבל החלטה באיזו עדשות מגע להשתמש לעיניך.

מהן עדשות מגע שבועיות?

העדשה היא חלק מהעין הממקד את קרני האור ליצירת תמונות. העדשה עשויה משלוש שכבות: הקרנית, הקשתית והעדשה. הקרנית שקופה ועוזרת במיקוד קרני האור על אזור קטן מאוד של העין הנקרא רשתית. הקשתית שולטת בכמות האור שנכנסת לעינינו כדי שנוכל לראות בבירור.

כיצד מטפלים בעדשות מגע?

כדי לתחזק ולטפל בעדשות מגע, כדאי לשטוף את העדשות אחרי כל שימוש ולהניח אותן בתוך כלים מיוחדי לשמירה על סטריליות העדשות ולהגנה עליהן. פעולה זאת נחוצה בעיקר כשמדובר בעדשות חודשיות – משמע: רב פעמיות. 

כדאי לרכוש עדשות מגע איכותיות. שימו לב כי מדובר בעדשות מגע עשויות מחומרים סינתטיים כמו סיליקון הידרוג'ל שהם מאוד אלסטיים, קלות משקל וגמישים (לאחר הנחתן). ניתן ללבוש אותם לתקופות ארוכות ללא אי נוחות או כאב.

יש להקפיד על עדשות מגע כדי לשמור אותן במצב טוב. עלינו לדאוג תמיד לעדשות המגע שלנו כדי שהן יישארו במצב טוב לאורך זמן רב ככל האפשר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות עיקריות על עולם ההיכרויות לעשירים
האם אתה סקרן לדעת כיצד עובד היכרויות בעולם האמידים? במדריך מומחה זה, נחשוף את ההיבטים החיוניים של...
קרא עוד »
נוב 19, 2023
ניתוח מתיחת פנים – המדריך המלא
הפנים הם השער לנפש שלנו, לרגשות שלנו, והם גם הדבר הכי חשוב מבחינה אסתטית. אם תחשבו על זה תגלו כי הפנים...
קרא עוד »
דצמ 11, 2018
מה אני צריך לדעת על הקטנת האף?
לא מרוצה ממראה הפנים שלך? חש שהאף תופס יותר מידי מקום ותופס את העין בצורה בולטת מידי? בוא וקרא על...
קרא עוד »
פבר 12, 2020