איך מטפלים בפוביות אחת ולתמיד?

טיפול בפוביות

בני אדם ואנשים מרחבי העולם תמיד נוקטים עמדה, תמיד מתרחקים, ותמיד מפחדים מקבלת החלטות. אחד הדברים שעוצרים אותנו להתקדם בשלב כזה או אחר בחיים הוא הפחד. הפחד הוא המקור לכל עצירה, לכל מעידה, ולכל נפילה. ויחד איתו, הפחד הוא מנגנון רפואי שנועד לעצור אותנו במצבים מסוימים – אישיים, עסקיים, ורגשיים. הפחד הוא המקור הבלעדי לפוביות שונות, אז מהי פוביה בכלל? ואיך מטפלים בזה.

מהי פוביה בכלל – בואו נבין את העניין

פוביה היא מצב שבו אנו חוששים או נעצרים מאדם מסוים, מתרחש ספציפי, או מאובייקט מסוים. במצבים מסוימים, בקבלת החלטות, אנו עשויים להיעצר, וזו נקראת פוביה. במילים אחרות: פוביה היא פחד מסוים ממצב או מתרחיש ספציפי, מאדם שעשה לנו רע, או מקבלת החלטות. יש אומרים שפוביה נחשבת גם כחרדה, וזה נתון לוויכוח פה ושם. פוביה היא דבר שגוי שאליו אנו מודעים, ואיתו אנו לא יכולים להתמודד.

אז איך מטפלים בפוביות נפוצות אחת ולתמיד – המתכון

ישנם כל כך הרבה סוגים של פוביות, אלה הם הנפוצות ביותר – קלסטרופוביה, פוביית פחד מאדם מסוים, פוביה ממקום מסוים, פוביה מנסיעה בכלי רכבים וטייס, ופוביה ממקומות פתוחים וסגורים. אלה הם חמשת הפוביות הנפוצות ביותר שקיימים לאדם הממוצע. אז איך מטפלים בפוביות מסוימות? ישנם שלל טיפולים, וכל טיפול מתאים לפוביה ספציפית. הטיפולים הקיימים לפוביות נפוצות הם: טיפול קוגניטיבי התנהגותי או רגשי, טיפול פסיכולוגי, טיפולי חשיפה, ולעיתים נדירות גם טיפול באמצעות נטילת תרופה. הטיפול האחרון נעשה ע"י פסיכיאטר בלבד, ובמקרים הקשים ביותר תינתן מרשם לתרופה שהמטופל זקוק לה.

טיפול באמצעות NLP – הכירו את עדי שניידר

עדי שניידר מתעסק ומעניק שירותי NLP מקצועיים ויעילים במיוחד. לעדי יש ניסיון של 10 שנים בטיפולי NLP משלימים לכלל הבעיות הפסיכולוגיות, הרגשיות, והמנטליות. לבני נוער רבים יש חרדה מהתחייבות כל שהיא, מכניסה לקשר רומנטי, ואפילו מקשרים חברתיים, כל אלה הם תסמיני פוביות. באמצעות הטיפולים העשירים, עדי יוכל להתגבר יחד איתכם על שלל בעיות אישיות וחברתיות. התקשרו עכשיו לקביעת פגישה מקצועית.

אולי יעניין אתכם גם: תסמינים של חרדה חברתית

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהם השווקים הכי מעניינים בתל אביב?
תל אביב כידוע היא עיר תוססת המציעה מגוון רחב של שווקים שכל אחד מציע חווית קניות ייחודית...
קרא עוד »
יול 29, 2023
מצב הלגיליזציה של CBD בישראל ומשרד הבריאות
לאורך השנים האחרונות ניתן לראות שינויים והתעוררות מצד חברי כנסת כמו שרן השכל, אשר מנסים להוביל מהפך...
קרא עוד »
אוג 17, 2021
כיצד לטפל ברפלוקס חומצי עם דיקור ו-TCM
ריפלוקס, הידוע גם כצרבת, הוא התסמין השכיח ביותר של GERD (מחלת ריפלוקס גסטרו-וושט), מחלה כרונית שבה תכולת...
קרא עוד »
נוב 23, 2022