איך ומדוע נוצר עור קשה בכפות הרגליים

כפות הרגליים שלנו הן כאלה אשר נושאות את כל הגוף כולו, ומלבד מצב של כאבי רגליים יכולים לגלות לא פעם כי העור שם יכול להיות די יבש. איך נותר בכלל מצב של עור יבש ברגליים, הוא הדרך הנכונה להבין את המצב הזה ולהעניק טיפול נכון שמשיב את המראה הרך והנעים לכל דורש.

> באתר https://www.familypharm.co.il תמצאו מידע נוסף וטיפול בבעיה

אנשים בעלי עור יבש

ישנם אנשים אשר להם באופן די טבעי יש עור יבש. עבורם הטיפול בעור הוא כזה שאר מצריך שימוש עם קרם לחות ייעודי שבו יש את המרכיבים אשר מסייעים להימנע מיובש יתר, ולקבל עור מלא בלחות לא רק עבור האזור של הפנים אלא גם עבר האזורים של כפות הרגליים שנוטות להתייבש עוד יותר ללא טיפול נכון בהן.

שינויי מזג האוויר

בעונה של החורף העור של כפות הרגליים הופך להיות עוד יותר קשה וגס, וזה הודות למזג האוויר היבש שאותו ביתר מהירות וקלות כל האנשים חשים בו זמנים ומתלוננים לגביו. בעונות הללו הפתרון הכי טוב הוא פשוט למרוח קרם לחות בכמות יותר נכבדה, ואפילו לבחור בקרמים שלהם יש מאפיינים יותר טובים ליצור את הלחות הגבוהה לאורך זמן.

השפעה של מחלות

ישנם אנשים כמו אלה אשר חולים בסוכרת, כשאר אחד מן התסמינים שלה הוא יצירה של עור קשה וגס באזור של כפות הרגליים. ניתן לפנות אל הרופא על מנת לקבל את התרופות לייצוב רמות הסוכר בגוף וכן אל רופא עור שיכול להתאים סוג של קרם מיוחד שבו יש את הרכיבים למיתון התופעה.

הרגלים שמייבשים את העור

לא הרבה אנשים מבינים את זה, אבל לפעמים יש להם מנהגים אשר קשורים בצורה ישירה אל יצירה של עור יבש בכפות הרגליים שלהם. מנהגים כמו רחצה בצורה מוגברת יכולים לייבש את העור וליצור עור יבש פעם אחר פעם, ישנם סבוני גוף שבהם אין לחות והם מייבשים את העור, וכן יש גרביים שאר מגיעות בצורה הדוקה מידי ויוצרות שפשוף חוזר שיוצר בסופו של עניין יובש בכפות של הרגליים.

קראו גם:

תוספי תזונה שעדיף לא לשלב ביחד

עצות נוספות מבית מרטה