מלווים את הכלבים עד יומם האחרון

המתת חסד לכלבים

ביום שבו אימצתם גור כלבים, חשתם שמחה ואושר רק מהידיעה כי תעניקו לגור חיים נפלאים. אם יש דבר שככל הנראה לא חשבתם עליו, הוא על הרגע שבו תצטרכו להיפרד ממנו. בהשוואה לבני האדם, תוחלת החיים של הכלבים קצרה מאוד ועומדת בממוצע על 13 שנים. המשמעות היא שבמרבית המקרים שהאדם הוא זה שנפרד מהכלב, מה שגם מציב התמודדות רגשית ופרידה לא פשוטה.

פרידה מבעל החיים איננה פשוטה ומצריכה לקבל החלטה קשה ואמיצה, תוך מערך שיקולים כבד: האם לקדש את חייו של הכלב בכל מחיר, או פשוט לגאול אותו מייסוריו המתמשכים? האם יש דרכים להקל על סבלו או שמא אין מנוס מעשיית חסד אחרון איתו לפני לכתו? המתת חסד היא דרך אפשרית להיפרד מהכלב, כאשר הדרך הנכונה לבצע אותה היא בעזרת תמיכה בליווי רגשי מלא.

בשורות הבאות תקבלו מספר דגשים ונקודות למחשבה שיסייעו לכם לראות את התמונה הרחבה. אנחנו בטוחים כי אתם ניצבים בפני החלטה גורלית וקשה מנשוא, וככזאת צריכים ליווי וזווית נוספת.

המתת חסד לכלבים – סבוכה רגשית, אך גם מעניקה הקלה

לא בטוח מה יותר קשה: להיפרד מהכלב או להילחם על חייו ולראות אותו סובל. מובן כי המתת החסד לכלבים היא המוצא האחרון, ועוד לפני שידובר על אפשרות שכזו, הווטרינר יטפל במסירות ודאגה בכלב. רק ברגע בו מבינים כי כל אפשרויות הטיפול מוצו לחלוטין, וכל עוד הכלב סובל גם בחייו, תעלה בפניכם האפשרות הזו. המתת החסד היא החלטה שאתם צריכים לקבל, כאשר יש לבחון כל היבט בה בכובד ראש.

לרוב, המתת החסד תומלץ במקרים הבאים:

  • הכלב כבר זמן רב איננו חיוני, שמח ופעיל
  • הכלב לא נהנה מדברים שהוא היה נהנה מהם בעבר
  • הכלב מתקשה לשתות, לאכול ולעשות את צרכיו
  • הכלב איננו רואה, שומע או מתקשר
  • הכלב מגיב באדישות לגירויים שונים, וגם אליכם
  • סבל רב המאופיין בכאבים בעקבות מחלה קשה וכן הלאה…

הסבל של הכלב הוא גם הסבל שלכם

כבעליו של הכלב, אינכם יכולים להתנתק מהמראות הקשים: כלבכם, שרוב חייו היה חיוני, שמח והכניס המון אור לביתכם, סובל כבר זמן רב. על הקשר בין כלב לאדם יכולים לספר רק אלו שגידלו בחייהם כלב. בעלים של כלבים מעידים על מצוקה רגשית קשה מאוד, הנובעת מחוסר האונים וחוסר היכולת להקל על הכלב. המתת החסד אמנם נתפשת כפתרון כואב מאוד, אך מטרתה לעשות בדיוק ההפך: להקל על כאבים – רגשיים ופיזיים.

לפני המתת החסד: טקס פרידה מכובד

אם צריך לייחס יתרון משמעותי להמתת החסד, הרי שהוא היכולת שלכם להיפרד מהכלב בזמן שלכם. המתת החסד מעניקה לכל אחד מבני המשפחה זמן עם הכלב – לליטופים, נשיקות ואפילו דיבור אל הכלב. ישנם אלו שבוחרים ליצוק להמתת החסד גם גוון של שמחה, זאת בכדי להבטיח כי הכלב ייפרד מהעולם באווירה מחויכת ורגועה, עידוד ואנרגיה נעימה.

לסיכום, זכרו כי אתם צריכים להיות לבד בתהליך הזה ובטח לא לבד בקבלת ההחלטה הקשה. ד"ר ערן זיו, וטרינר בנס ציונה, עם ניסיון עשיר וחמלה רבה לבעלי חיים מלווה משפחות וכלבים במהלך חייהם וגם בשלבים המאוחרים והמאתגרים. ד"ר ערן זיו יוכל ללוות אתכם, ולהבטיח כי תהליך המתת החסד יתבצע בכבוד מלא לכלבכם, ותוך סיוע רגשי מלא אליכם, בני המשפחה. המתת חסד לכלבים היא המוצא האחרון, והיא תצא אל הפועל לאחר בדיקות מקיפות ורק בתנאי כי אין עוד דרך להטיב את חייו של כלבכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול בפצעים קשיי ריפויי – פתרונות טבעיים
בתחום מדע הרפואה והטיפול בפצעים, הטיפול בפצעים קשים לריפוי תמיד היווה אתגר עצום. פצעים קשיי ריפויי...
קרא עוד »
ספט 06, 2023
איך בוחרים אופני כביש מקצועיים?
בשני העשורים האחרונים, אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במספר הישראלים והישראליות אשר רוכבים על...
קרא עוד »
אוג 08, 2021
עו"ד תאונות דרכים, באילו מקרים?
הדבר הראשון שעל עורך דין תאונות דרכים לעשות הוא לברר האם מי שגרם לתאונת הדרכים אשם או לא. עורך דין...
קרא עוד »
מרץ 07, 2023