זווית קצת אחרת: איך אנחנו הופכים את העסק שלנו לידידותי לסביבה

בשנים האחרונות המודעות לשמירה על הסביבה גוברת, ולא מעט בעלי עסקים מעוניינים להפוך את העסק שלהם לידידותי לסביבה, ולהיפרד מהרגלים אשר מזיקים ומזהמים את הסביבה באופן ניכר. אבל איך אפשר לעשות זאת? הנה כמה טיפים:

עברו לחשבונית דיגיטלית

אחת הדרכים האידיאליות לשמור על הסביבה היא לחסוך בנייר, ועל כן, וותרו על החשבוניות הפיזיות, ועברו לחשבוניות דיגיטליות, הקרויות גם חשבוניות ירוקות. אין ספק כי מתבצע חיסכון על ידי חשבונית ירוקה, לא רק בהיעדר הצורך לרכוש נייר, אלא גם בקלות שבה ניתן לשלוח את החשבונית ליעדה. מלבד זאת, כל מערך החשבונות (הכנסת והוצאות) של העסק מרוכז במקום אחד, כך שניתן בקלות למצוא כל מסמך או חשבונית.

חד"פ? לא אצלנו!

המטבחון במשרד מלא בכוסות חד פעמיות, צלחות וסכום? ובכן, ניתן לפתור זאת בקלות, ולו באמצעות שימוש בכלים רב פעמיים. יותר מזה, תוכלו לרכוש לכל עובד ספל משלו לשתייה חמה, ולדאוג לתורנות בין העובדים, כך שהמטבחון תמיד יישאר נקי, וללא כלים בכיור.

ומה עוד? וותרו על בוחשנים מפלסטיק, ואם מדובר בפריט כל כך נחוץ, ניתן לרכוש בוחשני עץ או פשוט כפיות רב פעמיות. המעבר לרב פעמי הוא לא כל כך מורכב כפי שרבים חושבים, והוא בהחלט אפשרי.

הפרידו פסולת

כדאי להניח פחי אשפה לפסולת מופרדת במתחם המשרדים, ולהסביר לעובדים אילו פריטים ייזרקו לכל פח. כמו כן, וודאו שהעירייה תאסוף מכם את הפסולת למחזור, או לחלופין, תוכלו לשלוח למחזור בעצמכם: למשל, את בקבוקי הזכוכית למיכל זכוכית הממוקם בעיר, ואותו הדבר לגבי בקבוקי פלסטיק.

באופן כללי כדאי לעורר את המודעות של הפרדת פסולת בקרב העובדים, כשניתן אף לארגן תחרויות מחזור בין העובדים ולהגריל פרסים ייחודיים.

 

בעלי עסקים מייצרים לא מעט פסולת, בין אם אלה כוסות חד פעמיות, חשבוניות נייר או פסולת משרדית. יש לא מעט דרכים להפוך את העסק לידידותי לסביבה, ובהחלט מומלץ לאמץ אם לא את כולן – אז לפחות חלק מהן. הסביבה היא של כולנו, בואו נשמור עליה!

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»