לחיוך של הילדים שלנו מגיע הטוב ביותר

יישור שיניים לילדים

לא משנה מה, אתם תאהבו את הילדים שלכם כמו שהם! עם זאת, כאנשים בוגרים, גם אתם מודעים לכך שלחיוך יפה יש כוח אדיר. כיום, הודות לטכניקות מתקדמות של יישור שיניים, תוכלו גם אתם לדאוג לכך שהשיניים של ילדיכם תהיינה ישרות, בריאות ותאפשרנה להם לחייך מפה לאוזן.

ככל שהילדים גדלים, כך המודעות שלהם לשיניים בריאות וחיוך יפה, גדלה. כיום, בעידן הרשתות החברתיות, במציאות הוויזואלית בה הילדים מבלים רב מול המצלמה ובעזרת  במהירות הרבה בה המידע עובר, נחשפים הילדים לשלל תכנים שבמרכזם חיוך קורן. ילדים שסובלים מפגמים חזותיים בשיניים, כגון צפיפות מוגברת, שיניים עקומות, ניבים בולטים, נוטים להצניע את החיוך שלהם. כמובן כי מלבד חיוך מוצנע ישנה גם פגיעה בביטחון העצמי של ילדים, פגיעה אשר יכולה ללוות אותם שנים רבות.

אם אלו פני הדברים אז מתי ניתן להתחיל בתהליך יישור השיניים לילדים ומי מבצע את היישור? כל התשובות, לפניכם:

שיניים ישרות – בקרוב הילדים יוכלו לחייך

טיפול יישור השיניים מבוסס על עיקרון פשוט למדי: בכל שיטה בה בוחרים (ישנן מספר שיטות אפשריות ליישור שיניים כאשר הבולטות שבהן הן שימוש בגשר או שימוש בקשתיות שקופות), מופעל לחץ על השיניים שגורם לתזוזה מבוקרת שלהן. כתוצאה מכך, "השיניים העקומות" מתמקמות במקומן הטבעי – בו הן צריכות להתמקם מלכתחילה.

יישור השיניים מצריך התמסרות מלאה שלכם לתהליך (הורים וילדים), והגעה לכל הביקורות והבדיקות הנדרשות. רק כך, יהיה ניתן להגיע לחיוך המושלם, כאשר פרק הזמן הנדרש לתהליך הוא בין 12 ל-18 חודשים.

כדאי מאוד לבצע את התהליך אצל מי שהוכשר לכך, רופא שיניים מומחה ליישור שיניים לילדים, מדובר על אורטודנט מוסמך שלמד את רזי יישור השיניים.

התנאים להצלחת יישור שיניים אצל ילדים

יישור שיניים איננו קסם שעושה רופא השיניים. המשמעות היא שנדרשת התחייבות של הילד להיצמד לכל ההוראות של הרופא המטפל. מהם התנאים להצלחת הטיפול?

  • ראשית, יש להתחיל את הטיפול אך ורק לאחר שכל השיניים הקבועות בקעו
  • יש להרכיב את הפלטות בהיקף המומלץ ע"י הרופא (עיגולי פינות מעכבים את התהליך ועלולים לפגוע בתוצאות).
  • נדרשת שגרת היגיינה מלאה בשיניים – מצחצוח השיניים פעמיים ביום ועד ניקוי יומי ויסודי באמצעות חוט דנטלי.

טיפ אליכם: חזקו את הילדים חיובית על היצמדות להוראות. כך, יהיה ניתן להבטיח כי הם מתמידים ומתמסרים לכל דרישות הטיפול.

"הילד שלי נבוך מהקוביות הכסופות. מה עושים?"

יישור השיניים לא חייב להתבצע על בסיס שיטת הסמכים ממתכת, אלא שכיום קיימות שיטות נוספות ודיסקרטיות יותר. לאחר הבדיקה במרפאת השיניים, ימליץ רופא השיניים על השיטה המתאימה ביותר לילדיכם. בגדול, ניתן ליישם את שיטת הסמכים השקופים והאינוויזליין, גם אצל ילדים. מדובר על שיטות "בלתי נראות" שחוסכת מהילדים את המראה המגושם, של המתכות בשיניים שגורם אצלם מבוכה. החיסרון העיקרי של השיטות המתקדמות והדיסקרטיות טמון בעיקר במחיר היקר יותר.

יישור שיניים – אך ורק אצל מומחה

תהליך יישור השיניים מצריך מכם ומהילדים היקרים שלכם, להשקיע שני דברים: זמן וגם כסף. בתמורה, תרצו שילדיכם ייהנו מחיוך מושלם! שימו לב: יישור שיניים צריך להתבצע אך ורק ע"י מומחה ליישור שיניים לילדים. ישנם רופאי שיניים שמתמחים בשחזורים, השתלות וטיפולים נוספים, ו"על הדרך" מציעים גם יישור שיניים. תנו עדיפות ברורה אך ורק לרופא מומחה בתחום שיבטיח תוצאה מרהיבה. רופא שיניים מומחה הוא זה אשר עבר הכשרה נוספת של מספר שנים בתחום האורטודנטיה והוא זה שיש לו את הידע לבצע יישור שיניים לילדים בצורה הטובה ביותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חומצה פולית – רק לנשים בהריון?
נשים בהיריון צריכות להיות הרבה יותר מודעות למצבן הרפואי וזאת מכיוון שהן מגדלות בבטן שלהן עובר וכל...
קרא עוד »
נוב 04, 2018
איך לבחור אבקת חלבון
הבחירה באבקת החלבון אמורה להתבצע מתוך היכרות עם מגוון האפשרויות כמו גם מתוך התחשבות בצרכים האישיים...
קרא עוד »
נוב 12, 2020
טיפול בהתמכרות למין
אחד הכללים הידועים לגבי בעיות שאנחנו מתמודדים איתן בחיים הוא, אם אנחנו מכירים בכך שיש בעיה, אז חמישים...
קרא עוד »
נוב 26, 2019