באלאנס בורד – הדרך ללמוד איך לייצר שיווי משקל

באלאנס בורד

אחד השלבים החשובים ביותר בהתפתחות ילדים מבחינה פיזיולוגית, מבחינת תנועה וגמישות, ובכלל תהליך חשוב שכל אחד מאיתנו צריך לעבור ולתרגל באופן קבוע, הוא כל הנושא של שיווי משקל. כיצד לייצר אותו ולשמור עליו. 

לא פעם אנחנו יכולים לראות איך ילדים ומבוגרים, משתמשים באמצעים שונים בשביל לתרגל ולהוכיח שהם מסוגלים לשמור שיווי משקל בתנאים לא פשוטים. מדובר על מצבים בהם הגוף איננו יכול לקבל תמיכה או במצבים שהם עלולים ליפול, אם הם ידעו לפתח שיווי משקל בצורה נכונה, אזי שהם יוכלו להתמודד עם מצבים אלו מבלי ליפול ומבלי לספוג מכות או כל דבר אחר. 

אחת הדרכים הטובות לתרגל שיווי משקל, אצל ילדים ובכלל, הוא דרך באלאנס בורד. מדובר על לוח עץ מיוחד, מתחתיו מעמידים גליל לרוחב, ואז צריך לעמוד עליו בשבי לתרגל שיווי משקל. אפשר לעשות את זה כשהגליל נמצא באמצע ואפשר לעשות את זה כשהגליל נמצא באחד הקצוות שלו. 

לשם מה חשוב לעבוד על שיווי משקל בצורה כזו

הרעיון של שיווי משקל הוא חשוב, שכן בצורה כזו אנחנו נוכל לעמוד מבלי ליפול, נוכל לעמוד מבלי להתמודד עם סיטואציות שונות שאנחנו עלולים להיתקל בהן במהלך הזמן וזה עוזר לטובת חיזוק שרירי הליבה. זה יכול לעזור לילדים בעתיד, כשהם ירצו לרכ על אופניים ובוודאי כשהם ירצו לתרגל רכיבה על סקייטבורד או כלים אחרים, דומים. 

חשוב לומר, לא רק ילדים יכולים להשתמש בלוח מסוג זה אלא גם נערים ונערות, וכן מבוגרים. באופן טבעי, התרגול יהיה הרבה יותר קשה כשמדובר בילדים ולכן הם צריכים להיעזר באמצעים שונים בהם יוכלו להיאחז על מנת לא להחליק ולא ליפול. זאת להבדיל מגילאים מאוחרים יותר, אז אפשר להשתמש בלוח ללא חשש.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול קוגנטיבי התנהגותי בילדים
טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא סוג של טיפול המתמקד בסיוע לאנשים לשנות את מחשבותיהם והתנהגויותיהם. CBT...
קרא עוד »
אוק 25, 2022
האם שימורים ומעדנים בריאים לחתול?
בעלי חתולים רבים כלל לא מודעים לחשיבות של בחירת המזון שהם מעניקים לחתול שלהם. כיום יש לא מעט חתולים...
קרא עוד »
אוג 28, 2020
מה הדרך הטובה ביותר להתאמן ולשמור על כושר מהבית?
כולנו יודעים כמה קשה למצוא זמן פנוי לעשות תרגילי כושר, לשנות את התזונה שלנו ולהתחיל לדאוג לגוף שלנו,...
קרא עוד »
יונ 24, 2020