השתלת שיער בשיטת FUE או DHI? המומחים מסבירים

השתלת שיער

מדוע השתלת שיער כיום היא טיפול פופולארי מעין כמוהו? במה היא שונה מההשתלה המסורתית? האם ההבדל הוא שהביא תנועה לענף? ואולי המחירים שנעשו נוחים וכלכליים יותר למטופלים? למען האמת זה שילוב של השניים. עם השתפרות שיטות ההשתלה והפיכתן למודרניות הדבר איפשר מכירת חבילות השתלה במחירים לא יקרים. המטופל, בהשוואה לשיטות העבר, נהנה מטיפול כירורגי ברמת פולשנות נמוכה ועם תוצאות חסרות תקדים.

שיטת ההשתלה המסורתית FUT ונגזרותיה המודרניות שהפכו את הטיפול לאטרקטיבי

FUT, או בשמה המלא Follicular Unit Transplant היא שיטת השתלת השיער המסורתית שהייתה מקובלת מאז ומתמיד. החיסרון המרכזי שלה היא שהמטופל היה צריך להקריב סף כאב גבוה מאד לא במהלך הטיפול אלא בימי ההתאוששות. מדובר בתהליך בו קטמו אצוות שיערות דרך העור וחיברו כגוש אחד לקרחת. הן הקטימה של השיערות עם העור העליון בשלמותו והן החיבור שנעשה באמצעות תפרים היו טיפולים שחלפו ימים רבים עד שהכאב שלהם נדם. מחיר הפרוצדורה לא היה פשוט כלל ועיקר. כיום, בשנים האחרונות, נולדו 2 שיטות השתלה חדשות. האחת נקראת Follicular Unit Extraction או בשמה היותר נודע FUE והשנייה, Direct Hair Implementation ובשמה הנודע DHI.

השתלת FUE – פרוצדורה ואוכלוסיית היעד

שיטת השתלת השיער FUE מהווה את כל מה שטוב בזו המקורית FUT להוציא החלקים הלא סימפטיים, כאבי הטיפול שהיו בה: במקום להוציא אצוות עור עם שיערות, מוציאים את הזקיקים אחד אחד ולאחר מכן פותחים ערוצים באמצעות מקדד באזורים המיועדים עבור יישום השתלת שיער . הזקיקים מושתלים אחד אחד בתוך הקרחת עם הערוצים שנפתחו. הדבר אפשרי לביצוע גם בקרחת במרכז הראש וגם במפרצים הקדמיים. בדרך כלל, אזור הוצאת הזקיקים הוא בעורף האחורי ובצוואר, ואזור ההשתלה הוא מעלה הראש: קרחת הפריזורה האחורית ושני המפרצים שחסרים אצל חלק לא קטן מהגברים. לכן, הטיפול מתאים למי שחווה מחסור באותם אזורים ולמעשה כמעט נותר ללא שיער. החדשות הטובות הן שמדובר בהשתלה במחיר הזול ביותר בתחום, על אף הדרישה להעביר כ- 4,000 זקיקים לאזורים החסרים, מספר רב לכל דעה. שיטת ההרדמה: זריקות מקומיות באזור התורם והמושתל.

השתלת DHI – פרוצדורה ואוכלוסיית היעד

השתלת DHI היא הרחבה של השתלת שיער FUE. היא למעשה תוצר יעיל יותר שלה. היעילות מתבטאת בכך שבעוד שב- FUE נדרשים 2 מכשירים כירורגיים, האחד לפתיחת הערוצים והשני להשתלה שלהם, בשיטת DHI, אחרי הוצאת הזקיקים המיועדים למילוי, משתמש הרופא במכשיר בודד שנקרא "עט השתלה". זהו מכשיר חד שגם מחורר את הערוצים וגם משתיל את הזקיקים בזה אחר זה. אזור העבודה של מנתח DHI: המפרצים והחלק הקדמי. ניתן לאשר ניתוח כזה גם לאנשים עם שיער שלם ללא בעיות שפשוט לא מרוצים מקו המצח שלהם ומעוניינים להקטין אותו מעט. הטיפול הזה, על אף שנשמע פשוט לביצוע, נחשב יקר יותר מטיפול FUE, כשממוצע ההבדלים ביניהם עומד על כ- 2-200 אירו לטובת DHI. אוכלוסיית היעד: אנשים עם שיער בריא ללא מפרצים שמעוניינים להקטין את קו המצח או אנשים עם מפרצים קטנים ומתונים ללא בעיות שיער נוספות. שיטת ההרדמה: זריקות מקומיות באזור התורם והמושתל.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צמחי מרפא המתאימים לטיפול בקנדידה
גוף האדם הוא אולי הדבר המורכב ביותר בטבע. הוא עד כדי כך מורכב שעל אף התקדמות המדע האדירה שחווינו במאה...
קרא עוד »
נוב 26, 2018
כל היתרונות של עיסוי רקמות עמוק
עיסוי רקמות עמוק מספק את ההרפיה הטובה ביותר לגוף ויכול להגביר את זרימת הדם. זה משפר את המערכת...
קרא עוד »
אוק 26, 2022
ירידה במשקל לנשים: טיפים חיוניים ושיקולי התאמה
כשזה מגיע לירידה במשקל, נשים נתקלות לעתים קרובות במספר עצום של עצות, שחלקן עשויות להתיישר עם הצרכים...
קרא עוד »
אפר 14, 2024