אילו פציעות ספורט נפוצות דורשות אבחון מקצועי של אורטופד?

תמיד היינו מודעים לעובדה שפציעות ספורט הן נושא רציני. אבל עכשיו, אנחנו יכולים לראות שניתן למנוע אותם או אפילו לרפא אותם. הטכנולוגיה מתפתחת כדי ליצור פתרונות לבעיות אלו. ספורטאי ממוצע חשוף ליותר מ-1000 פציעות שונות מדי שנה. המשמעות היא שהם חשופים להרבה פציעות שונות, שיכולות להיות מאוד כואבות ואף מסכנות חיים. ישנן פציעות רבות שמצריכות לפנות אל אורתופד.

בעיה מספר אחת – פציעות ספורט

פציעות הן הבעיה מספר אחת במהלך אירועי ספורט. הם יכולים להיגרם על ידי גורמים רבים, החל מטכניקת ספורט לקויה ועד אימון יתר. ספורטאים נאלצים להתמודד עם כאבים ועייפות וכן פציעות שאינן נראות על המגרש. על מנת למנוע פציעות כאלה, אנו זקוקים להבנה טובה יותר של מה שקורה בפועל על המגרש וכיצד מטפלים בהן. כל הפציעות הללו דורשות אבחון של אורתופד וזאת אם הן במידת חומרה גבוהה יחסית ופוגעות בביצועים.

קראו על קרע במיניסקוס >>>

סיבות עיקריות של פציעות ספורט

פציעות הן אחד הגורמים השכיחים ביותר ללחץ יתר בספורט או בעבודה. ההערכה היא כי עד 80% מפציעות הספורט מתרחשות בגלל אימון יתר, חוסר זמן החלמה והתאוששות לא מספקת.

 

פציעות הן בעיה נפוצה עבור ספורטאים. הם יכולים להיגרם ממגוון גורמים, כולל אימון יתר, מניעת פציעות ותוכניות החלמה. פציעה היא מצב גופני המשפיע על תפקודי הגוף, כמו כאבי שרירים או נפיחות, ועל האדם הסובל מהם. זה יכול להיגרם על ידי מתח פיזי או מאמץ יתר. פציעת ספורט היא פציעה המתרחשת במהלך פעילות ספורטיבית. זה יכול להיות פיזי, נפשי ורגשי. ישנם סוגים רבים של פציעות שיכולות להתרחש. לפיכך כל אחד מכם צריך להבין זאת ולקחת את העניין הזה בצורה הרצינית ביותר שישנה. אין ספק בכך.

 

מחפשים רופא פציעות ספורט? צרו קשר עם ד"ר ליאור לבר >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ריברסינג
במהלך השנים נחשפנו ללא מעט שיטות טיפול טבעי. שיטות אלה באו להחליף שיטות טיפול קיימות, ובמקרים מסוימים...
קרא עוד »
מאי 29, 2019
איך יודעים מה המינון המומלץ של תוספי מזון לספורטאים בתזונה? 
בדורות האחרונים בכלל, ובשנים האחרונות בפרט, ישנם תחומי ספורט רבים שבהם מתאמנים ללא הרף. רבים מבין...
קרא עוד »
פבר 02, 2021
5 טיפים שיעזרו לכם בבחירת בית אבות איכותי
בחרו בית אבות שמספק תעסוקה לדיירים פעילויות קוגניטיביות וחברתיות הינן צורך ממשי לרוב האנשים...
קרא עוד »
פבר 08, 2019