סקר עצים – מה זה ומי עושה את זה?

כשאנחנו מתבוננים על עצים במקומות שונים, באופן טבעי מה שאנחנו רואים בעיניים, זו יצירה שמוסיפה לנוף הסביבתי, יוצרת צל, מספקת לא פעם פירות, מנשירה עלים, ובאופן כללי אנחנו רואים משהו שאי אפשר לדמיין ולתאר את הטבע בכלל ואת הסביבה שלנו בפרט, בלעדיו. 

אך יש מקרים רבים בהם עצים יכולים להפריע לנו או לפחות לדרוש מאיתנו לבצע שינויים בסביבה, על מנת שנוכל לבצע את מה שאנחנו רוצים. לשם כך נדרש לעשות סקר עצים במקום. זה יכול להתבצע בתחום שטח של מבנה מסוים, מוסד, מפעל או בכל מקום אחר על פי הצורך. יש מקרים בהם הסקר נעשה לצרכים פרטיים של בעל שטח ויש מקרים בהם הסקר נעשה לצרכים רחבים יותר, כמו למשל לצורך עבודה של רשות מקומית. 

הסקר נערך על ידי אגרונם מקצועי, אשר לרשותו עומד כל הידע בנושא והוא יודע לבחון כל סוג של עץ, לספק מידע ונתונים אודותיו, ובהתאם לכך ניתן לפעול במקום. 

מתי נידרש לבצע סקר עצים?

בעיקרון, בכל פעם כשישנם עצים בשטח מסוים ואנחנו צריכים או רוצים לבצע שינויים במקום, אזי שיש לנו אפשרות לבצע סקר עצים בשביל שנוכל להחליט מה בדיוק עלינו לעשות. למשל, אם אנחנו נמצאים על שטח קרקע מסוים וברצוננו לעשות תב"א או תמ"א אז אנחנו צריכים לעשות סקרי עצים בשביל שנוכל בסופו של דבר להכריע בשאלה, כיצד לנהוג איתם. 

ייתכן מאוד שנוכל להעביר אותם אל מקום אחר, תהליך מורכב אך אפשרי, אך גם ייתכן שנצטרך לשנות את התוכנית או לבצע פעולות מסוימות בשביל להתאים את עצמנו למצב הקיים, שכן אין לנו להזיז את העץ או לגדוע אותו.

עצות נוספות מבית מרטה

מוצרי ד"ר קליר, למי הם מתאימים?

מוצרי קליר הם משפחה של מוצרי טיפוח מתוצרת ד"ר קליר. המוצרים מיועדים להפחית את מראה הנקבוביות והקמטים בפנים, בצוואר ובחזה. מוצרים של ד"ר קליר כוללים ארבעה

קרא עוד»