יישור שיניים

חיוך יפה הוא משהו שכולם חולמים עליו. החיוך שלנו הוא חלק משמעותי מהרושם הראשוני שאנחנו יוצרים והוא משפיע רבות על המראה החיצוני שלנו. שיניים ישרות ויפות מאפשרות לנו לחייך בלי חשש ועוזרות לנו לשפר את הדימוי העצמי שלנו.

יישור שיניים הוא פתרון לאלו שרוצים פתרון אסתטי לשיניים עקומות על מנת שיוכלו לחייך בטבעיות. בנוסף, יישור שיניים הרבה פעמים עוזר לא רק לבעיה אסתטית אלא גם לפתרון בעיה בריאותית. הרבה פעמים שיניים לא ישרות או צפופות יכולות לגרום לשחיקה של השיניים, לבעיות בלסתות וכו'.

כיצד מתבצע יישור שיניים?

יישור שיניים מתבצע לרוב על ידי אורתודנט שהוא רופא שיניים המתמחה בתחום יישור השיניים. במהלך הטיפול האורתודנטי מופעל כוח מתון על השיניים והלסתות על מנת לגרום לתזוזה של השיניים ויישור שלהם. הלחץ המופעל על השיניים הוא מאוד עדין ולכן הטיפול לוקח לרוב מספר שנים.

לאורך הטיפול יש להיות המעקב אצל האורתודנט על מנת שיעקוב אחר השינויים ויבנה את המשך הטיפול.

אף פעם לא מאוחר מדי

בדרך כלל אנשים מקשרים יישור שיניים לגיל צעיר, בדרך כלל לבני נוער. אבל אין זה מחייב. יישור שיניים יכול להתבצע כאשר רוב השיניים הקבועות כבר בקעו. לפעמים אפשר לפני במידה ויש בעיה בריאותית אצל הילד ויש צורך ביישור השיניים שיפתור אותה.

כמו כן, יישור שיניים אפשר לעשות גם בגיל יותר מבוגר. יישור שיניים הולך וצובר פופולריות בגילאים מבוגרים גם בגלל הירידה במחירים שלו עם השנים וגם בגלל שהיום יש הרבה יותר שיטות טיפול שהן הרבה פחות בולטות לעין מאשר גשר הקוביות הידוע.

אפשרויות הטיפול העיקריות ליישור שיניים

הטיפול הידוע ביותר הוא שימוש בקוביות מתכת שמודבקות לשיניים שמחוברות על ידי חוט מתכת שמאפשר הפעלת כוח על השיניים ותזוזה שלהן. שיטה זאת נחשבת השיטה הקלאסית והיא מהשיטות היותר זולות בשוק. למרות שבשנים האחרונות היא הופכת לפחות נפוצה בגלל החיסרון העיקרי שלה שהוא המראה הלא מושך. (אפשר לקרוא כאן עוד הנושא בהרחבה)

אופציית טיפול נוספת שהופכת ליותר ויותר מבוקשת היא טיפול בעזרת קשתיות שקופות. שיטה זאת היא בעצם יישור שיניים ללא גשר. הקשתיות עשויות מחומר פולימרי והן כמעט בלתי נראות. המטופל מקבל סדרת קשתיות, כך שכל שבועיים בערך הוא מחליף את הקשתיות עד לסיום הטיפול.

לשיטת טיפול זאת הרבה יתרונות מלבד היתרון האסתטי. השיטה מאפשרת להתמקד רק בקבוצת שיניים אחת לעומת השיטה הקלאסית בה יש הפעלת כוח על כל השיניים. בנוסף, הטיפול מאפשר היגיינה הרבה יותר טובה- אפשר לשלוף את הקשתיות החוצה בזמן ארוחה וניתן לנקות אותן בצורה הרבה יותר נוחה.

החיסרון בטיפול זה הוא שלא תמיד ניתן ליישם אותו על כל מטופל.

ישנן עוד אפשרויות טיפול כמו יישור שיניים פנימי הנעשה בעזרת גשר פנימי או יישור שיניים בעזרת קשתיות חרסינה לכולן יש יתרונות וחסרונות אך הן פחות שכיחות.

עצות נוספות מבית מרטה

לחטא נגד קורונה

למה חשוב לחטא נגד קורונה?

אף אחד בעולם לא יכול לומר שהוא התכונן לנגיף קורונה ובטח שלא להשלכות שהגיעו עמו. קורונה הביאה עמה שינויים רבים שרובם הרעו את איכות החיים

קרא עוד»
מדבקות הרזיה

מדבקות הרזיה: איך הן עובדות?

לא מעט אנשים מחפשים דרך יעילה להוריד במשקל. ישנם אנשים שכבר ניסו שיטות שונות של דיאטה אך פשוט לא מצליחים להגיע ליעד הנכסף. בעוד שישנם

קרא עוד»
סיבות לנשירת שיער

סיבות לנשירת שיער

אנשים שסובלים מנשירת שיער ואף מצבים של הקרחה מבינים היטב עד כמה המצב הזה יכול להיות לא נעים. אם גם אתם נאלצים להתמודד עם סיטואציה

קרא עוד»
שתלים דנטליים

שתלים דנטליים – מה צריך לדעת?

אם אתם שוקלים להתקין שתלים דנטליים בפה שלכם, אז יהיה כדאי לכם להכיר בעובדה כי התחום התפתח בצורה אדירה בשנים האחרונות, וכך גם שיטות ההשתלה.

קרא עוד»