יישור שיניים

חיוך יפה הוא משהו שכולם חולמים עליו. החיוך שלנו הוא חלק משמעותי מהרושם הראשוני שאנחנו יוצרים והוא משפיע רבות על המראה החיצוני שלנו. שיניים ישרות ויפות מאפשרות לנו לחייך בלי חשש ועוזרות לנו לשפר את הדימוי העצמי שלנו.

יישור שיניים הוא פתרון לאלו שרוצים פתרון אסתטי לשיניים עקומות על מנת שיוכלו לחייך בטבעיות. בנוסף, יישור שיניים הרבה פעמים עוזר לא רק לבעיה אסתטית אלא גם לפתרון בעיה בריאותית. הרבה פעמים שיניים לא ישרות או צפופות יכולות לגרום לשחיקה של השיניים, לבעיות בלסתות וכו'.

כיצד מתבצע יישור שיניים?

יישור שיניים מתבצע לרוב על ידי אורתודנט שהוא רופא שיניים המתמחה בתחום יישור השיניים. במהלך הטיפול האורתודנטי מופעל כוח מתון על השיניים והלסתות על מנת לגרום לתזוזה של השיניים ויישור שלהם. הלחץ המופעל על השיניים הוא מאוד עדין ולכן הטיפול לוקח לרוב מספר שנים.

לאורך הטיפול יש להיות המעקב אצל האורתודנט על מנת שיעקוב אחר השינויים ויבנה את המשך הטיפול.

אף פעם לא מאוחר מדי

בדרך כלל אנשים מקשרים יישור שיניים לגיל צעיר, בדרך כלל לבני נוער. אבל אין זה מחייב. יישור שיניים יכול להתבצע כאשר רוב השיניים הקבועות כבר בקעו. לפעמים אפשר לפני במידה ויש בעיה בריאותית אצל הילד ויש צורך ביישור השיניים שיפתור אותה.

כמו כן, יישור שיניים אפשר לעשות גם בגיל יותר מבוגר. יישור שיניים הולך וצובר פופולריות בגילאים מבוגרים גם בגלל הירידה במחירים שלו עם השנים וגם בגלל שהיום יש הרבה יותר שיטות טיפול שהן הרבה פחות בולטות לעין מאשר גשר הקוביות הידוע.

אפשרויות הטיפול העיקריות ליישור שיניים

הטיפול הידוע ביותר הוא שימוש בקוביות מתכת שמודבקות לשיניים שמחוברות על ידי חוט מתכת שמאפשר הפעלת כוח על השיניים ותזוזה שלהן. שיטה זאת נחשבת השיטה הקלאסית והיא מהשיטות היותר זולות בשוק. למרות שבשנים האחרונות היא הופכת לפחות נפוצה בגלל החיסרון העיקרי שלה שהוא המראה הלא מושך. (אפשר לקרוא כאן עוד הנושא בהרחבה)

אופציית טיפול נוספת שהופכת ליותר ויותר מבוקשת היא טיפול בעזרת קשתיות שקופות. שיטה זאת היא בעצם יישור שיניים ללא גשר. הקשתיות עשויות מחומר פולימרי והן כמעט בלתי נראות. המטופל מקבל סדרת קשתיות, כך שכל שבועיים בערך הוא מחליף את הקשתיות עד לסיום הטיפול.

לשיטת טיפול זאת הרבה יתרונות מלבד היתרון האסתטי. השיטה מאפשרת להתמקד רק בקבוצת שיניים אחת לעומת השיטה הקלאסית בה יש הפעלת כוח על כל השיניים. בנוסף, הטיפול מאפשר היגיינה הרבה יותר טובה- אפשר לשלוף את הקשתיות החוצה בזמן ארוחה וניתן לנקות אותן בצורה הרבה יותר נוחה.

החיסרון בטיפול זה הוא שלא תמיד ניתן ליישם אותו על כל מטופל.

ישנן עוד אפשרויות טיפול כמו יישור שיניים פנימי הנעשה בעזרת גשר פנימי או יישור שיניים בעזרת קשתיות חרסינה לכולן יש יתרונות וחסרונות אך הן פחות שכיחות.

עצות נוספות מבית מרטה

התו הסגול

התו הסגול – מה זה אומר?

מטרתו של התו הגדול להתוות מדיניות ברורה בהתמודדות בעלי עסקים עם הקורונה כדי למנוע הדבקה ולצמצם את הסיכונים שעלולים להיות נלווים להגעת לקוחות אל בית

קרא עוד»

מסאז' באילת

הדרך לאילת, בין אם במטוס וכל שכן ברכב, לא ממש מיטיבה עם הגב שלנו. באילת? מצוין. חפשו אחר מקום שקט ומרגיע לשים בו את הראש

קרא עוד»
בוחרים ביטוח בריאות

איך בוחרים ביטוח בריאות

היום קיימת מגמה הולכת וגדלה של אנשים, אשר דואגים לבריאות שלהם. מדובר על אנשים שמוכנים להשקיע לא מעט זמן, כסף ומאמץ באורח חיים בריא יותר,

קרא עוד»