טיפול בעזרת NLP – על התהליך והציפייה מהתוצאות

טיפול בעזרת NLP

טיפול בNLP הוא דבר מוכר, פופולרי מאוד וחשוב מאוד במקומות רבים בעולם. NLP הוא סוג של חקר המצוינות האנושית אם תרצו. מדובר בתחום המאמין שכל הרגשות וההתנהגות שלנו מגיעה מתבניות פנימיות של הרגלים ופעולות שלנו, כאשר נוכל לשנות את ההרגלים הללו מבפנים כדי לשלוט ברגשות שלנו ובאופן שבו אנו מתקשרים עם אנשים אחרים או מגיבים לסיטואציות שונות שאנו חווים. הטיפול באמצעות NLP יכול לסייע לאנשים רבים במגוון רחב של תחומים, החל מאנשים פרטיים ועד למנהלי עסקים, ספורטאים, אנשי צבא ועוד. 

השונים של טיפול באמצעות NLP לעומת אימון אישי:

בדרך כלל ההתפתחות האישית של האדם או התמודדות עם סיטואציות שונות, משברים או דברים שצריך להתגבר עליהם – גורמת לאדם לפנות אל אימון אישי או ייעוץ אישי על ידי מאמן מוסמך. האימון האישי עוזר לאדם להגיע מהרצוי אל המצוי, להגשים את השאיפות, להתגבר על מחסומים וכו'. השימוש בNLP הוא למעשה כלי להשגת המטרות הללו והוא אחד הכלים שבהם משתמשים בתוך האימון האישי. כלומר הכלי עצמו, לבד, כנראה שלא יספיק אולם אימון אישי מלא יכלול מגוון שיטות וכלים יישומיים ופסיכולוגיים כאשר אחד מהם הוא הNLP.

תהליך הטיפול והציפיה מהתוצאות:

בתחילת הטיפול ייפגשו המטופל והמאמן האישי לפגישת הכרות ותיאום ציפיות גם בנושאים כמו אימון אישי לחיים. על מנת שהטיפול יצליח יהיה על המטופל להתמיד במהלך הטיפולים וכמובן לנסות לבצע את הפעולות הנדרשות במהלך הטיפול. לעתים שינויים התנהגותיים או פריצת מחסומים שונים יכולה לסייע לשנות הרגלים, פעילויות והתנהגות מסוימת של האדם וכך יוכל להתגבר על פחדים, אמונות מגבילות, תקרות זכוכית וחסמים שונים. המטופל יצפה להגיע אל הטיפול פתוח מצד אחד אך ירצה להשיג את התוצאות יחסית במהירות מצד שני ולכן חשוב שהוא יהיה קשוב להליך הטיפול ולמה שנתבקש ממנו ולשתף פעולה באופן מלא תוך אמונה מלאה בתהליך.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הגדלת חזה גודל מומלץ – איך בוחרים את הגודל המומלץ
אחד הדברים המשמעותיים ביותר בניתוח הגדלת חזה, היא ההחלטה לאיזה גודל לבצע את ההגדלה. הרי כל אישה מגיעה...
קרא עוד »
יונ 08, 2020
אימון כדורסל לנוער – איך אפשר להתקבל?
כשאנחנו מדברים על אימון כדורסל לנוער, מן הסתם, אנחנו מדברים על שתי נקודות התייחסות עיקריות, הראשונה,...
קרא עוד »
אפר 28, 2019
איך בוחרים מדריך לקרב מגע?
קרב מגע היא מערכת אמנות לחימה והגנה עצמית שפותחה על ידי אימי ליכטנפלד, יהודי-פולני שהיגר לישראל. זהו...
קרא עוד »
אוג 22, 2022