דורבן בעקב – מהם הטיפולים

דורבן בעקב, הידוע גם בשם דורבן calcaneal, הוא היטל גרמי על החלק התחתון של עצם העקב. זה יכול להיגרם על ידי לחץ מוגבר על החלק האחורי של כף הרגל. דורבן בעקב בדרך כלל אינו כואב ואינו מזיק, אך הוא עלול לגרום לאי נוחות אצל אנשים מסוימים. זה יכול גם להוביל לבעיות אחרות כמו פלנטר פאסייטיס ודלקת בגיד אכילס. דורבן בעקב הוא מצב הנובע מצמיחה לא תקינה של עצם בחלק האחורי של העקב.

דורבן בעקב – מידע חשוב

דורבני העקב הם הבלטות גרמיות שנוצרות בקצה החיצוני של כף הרגל שלך, היכן שעצם העקב פוגשת את גיד אכילס. דורבן העקב נגרם על ידי דלקת ב- plantar fascia. דורבן בעקב אינו מחלה, אלא סימפטום של מצב אחר כגון פלנטר פאסייטיס או דלקת בגיד אכילס.

דורבן בעקב הם בעיה נפוצה בכף הרגל. הם יציאות גרמיות על עצם העקב שעלולות לגרום לכאב וגירוי. דורבן בעקב מתרחש כאשר ה- plantar fascia, רצועת רקמה בתחתית כף הרגל, מתעבה ומתרחקת מעצם העקב. ה- plantar fascia בדרך כלל מעוגנת לעצם על ידי רקמת חיבור, אך אצל אנשים עם דורבן בעקב היא הופכת לדלקתית ומתחילה להתרחק מעצם העקב כשהיא מתעבה. תהליך זה עלול להיגרם כתוצאה מלחץ חוזר ונשנה על ה- plantar fascia או פגיעה באזור זה של כף הרגל.

חווים כאבי גב תחתון? היכנסו >>

במה מדובר בעצם?

דורבני עקב הם גידולים גרמיים שנוצרים על עצם העקב. הם תוצאה של טראומה או מתח כרוני לעצם העקב. דורבנות בעקב יכולים להיות כואבים ולגרום לאי נוחות בזמן הליכה, ריצה או אפילו עמידה במקום. הכאב בדרך כלל חמור יותר כאשר נועלים נעליים. ניתן להקל על הכאב על ידי מנוחה והרמת כף הרגל ככל האפשר, לבישת מתקן מתקן ושינוי פעילויותיך כדי להימנע מהעמדת משקל על העקב. דורבן בעקב הוא גידול גרמי בחלק הפנימי של העקב. דורבנות בעקב נגרמים לרוב על ידי פלנטר פאסייטיס ויכולים להיות כואבים מאוד.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.solvemypain.org.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיטת 12 הצעדים לגמילה מהתמכרויות
במהלך השנים התפתחו שיטות וגישות שונות שנועדו לעזור לנו להתמודד עם התמכרויות, בפרט אם מדובר...
קרא עוד »
מאי 20, 2020
איך תדעו שבחרתם בשירותי הסיעוד הנכונים
אתם חייבים להבין כי פעמים רבות אנו נקלעים למצב קשה שלא באשמתנו. פעמים רבות אנו נראה את האנשים הקרובים...
קרא עוד »
יונ 25, 2019
רוקט פוקט VS ויברטור
בכל הנוגע לאביזרי מין, כיום יש מבחר רחב כל כך שלפעמים אנחנו לא יודעות במה לבחור! אחד המוצרים...
קרא עוד »
נוב 30, 2021