שמן עץ התה: מדוע הוא כל כך חיוני?

שמן עץ התה

 שמן עץ התה התגלה לפני מאות שנים באוסטרליה ומאז נחשב לאחד השמנים הנמכרים בעולם. מה הופך אותו לחיוני כל כך? על כך ועוד – במאמר הבא.

שמן עץ התה: השמן האתרי הנמכר בעולם

שמן עץ התה אשר מקורו באוסטרליה נחשב מזה שנים רבות לשמן הנמכר ביותר בעולם. למעשה, הוא כל כך מבוקש שבשוק ניתן למצוא לא מעט חיקויים שלו. רבים מעוניינים לרכוש את שמן עץ התה בגלל החשיבות הבריאותיות שלו אשר נמצאו כיעילות בשורה ארוכה של מחקרים. ראשית כל, מדובר בשמן אשר לו תכונות חיטוי גבוהות במיוחד. הוא נמצא כאפקטיבי בעבור טיפול טבעי לאקנה, וניתן למרוח אותו ישירות על העור. מאחר ואקנה מתפתחת לרוב מזיהום, היכולות האנטי – בקטריאליות בתוך השמן מסייעות באופן ממשי לחיטוי של העור וכתוצאה ישירה מכך הפחתה משמעותית בהופעה של פצעונים או אדמומיות. בנוסף לכך, השמן מסייע מאוד לחולי פסוריאזיס. השמן מרגיע את העור ומאפשר לחולים לקבל הקלה משמעותית תסמינים של הדלקת, ולכן גם רופאים ממליצים לחולי פסוריאזיס להשתמש בשמן באופן יום יומי. חשוב לציין בנקודה זו כי אין מדובר בתרופה, אלא בשמן אתרי אשר מאפשר לקבל הקלה משמעותית בעבור דלקות עור קלות וחריפות, כדוגמת פסוריאזיס. בנוסף לכך, ניתן להשתמש בשמן בעבור טיפוח השיער, כשמפו טבעי. מדובר באחד הטרנדים החמים של עולם הביוטי, אותו מומלץ לאמץ בשגרת הטיפוח היומית של כל אחד מאיתנו.

שמן עץ התה: חיוני בעבור טיפול בדלקות ופטריות

אם בעבר נדרשנו להשתמש בתרופות חזקות במיוחד בעבור דלקות ופטרת, כיום ניתן להשתמש בשמן עץ התה ולקבל תוצאות מצוינות – בפרק זמן קצר. שורה של מחקרים בעולם מצאו כי לשמן סגולות ייחודיות אשר במסגרתן נמצא כי עולם הרפואה האלטרנטיבי ובייחוד שמן עץ התה יכול לסייע באופן ממשי בעבור פטרת בציפורנים, אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעבור נשים וגברים. בנוסף לכך, השמן מסייע לחיזוק בסיס הציפורן לאורך זמן. משום כך, מדובר בשמן חיוני בעבור כל אחד מאיתנו – לא רק בהיבט הבריאותי אלא גם בהיבט של חיטוי הבית, כפי שנסביר כעת.

חומר חיטוי מושלם לבית

מאחר ומדובר בשמן אשר לו נוגדי חיטוי מצוינים, הוא מהווה חומר ניקוי אידיאלי לבית. השמן נלחם בחיידקים ולכן ניתן להשתמש בו בעבור ניקוי משטחים, כמו גם פטרת ואבנית. בכדי למקסם את השימוש בשמן מומלץ להשתמש בחומץ ולימון, ובכך לייצר לעצמכם סביבה נקייה ונטולת רעלים. מדובר בשמן חיוני לכל בית בישראל, הן בשל הסגולות הבריאותיות והן בשל העובדה כי מדובר בתחליף בריאותי אשר בו ניתן להשתמש לאורך זמן בעבור ניקוי וחיטוי. אולם, חשוב להקפיד ולרכוש את השמן רק מחנות מתמחה, וזאת כאמור לאור שפע החיקויים בשוק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
באילו מקרים כדאי לקחת אימון זוגי?
אימון זוגי הוא תהליך בו זוגות לומדים ומתרגלים מיומנויות שיעזרו להם לשפר את הזוגיות ומערכת היחסים...
קרא עוד »
נוב 25, 2022
פדים למבוגרים
פדים סופגים שמבוגרים משתמשים בהם נועדו למטרת ספיגת צרכים אצל מבוגרים מתפקדים שזקוקים לספיגה לא...
קרא עוד »
מרץ 04, 2021
הסרת שיער אצל מור בראל
כל אחת מכירה את התחושה המבאסת, אשר מתגנבת כאשר מחליטים למשל ללכת לבריכה ומגלים ששוב יש צורך לגלח את...
קרא עוד »
דצמ 12, 2019