סירוס הכלב / עיקור הכלבה – למה הם כל כך מומלצים?

סירוס הכלב

איזה בעל כלב לא שמע על ההמלצה לקחת את כלבו לסירוס? את האמת שזה די מרתיע, הרי למה שאנחנו נאפשר פגיעה בכלב ובטבעו. במאמר שלפניכם יובאו הסיבות, למה הסירוס הוא חשוב ומומלץ לכם ולכלבכם.

לא לאבד את היופי שבו

כשהוא נולד הוא היה "במבי": צייתן וממושמע, חלומי נאמן ודבק בבעליו. כשהחלה תקופת ההתבגרות (גיל 6 עד 12 חודשים), משהו בו החל להשתנות. הוא החל להתחצף ולמרוד, הרבה לעזוב את ביתכם ולהסתובב בשכונה, ובעיקר התרחק מבעליו והפסיק להיות תלוי בו. השינוי הזה עלול לקרות למרבית הכלבים בתקופת ההתבגרות, אז עולים אצלם ההורמונים המיניים. ישנם כלבים שבתקופה הזו יחלו גם לתקוף את בעליהם, בני אדם אחרים ובעלי חיים. תקיפות אלו נובעות על רקע מיני, ולעיתים נדירות מתוך אגרסיביות גברית. הפתרון לבעיה זו היא הסירוס. כשהכלב מסורס הוא נותר נאמן לבעליו גם בגיל הזה, ואינו תוקף כלבים אחרים.

בריאות הכלב

הסירוס שומר גם על בריאות הכלב. כשהכלב פחות תוקף ומתקוטט עם כלבים אחרים, הוא גם פחות ננשך ונחבל. הוא גם אינו בורח מהבית כדי להזדווג עם כלבות מיוחמות המסתובבות בשכונה, מה שמקטין את הסיכוי שהוא יידרס או יקלע לקרב עם כלב אחר.

הסירוס מונע גם בעיות אחרות שמקורן מהגדילה הטבעית של בלוטת הערמונית (פרוסטטה), כמו חסימות בדרכי השתן, דלקות וזיהומים ועוד. בנוסף, הוא מונע אפשרות לסרטן, לזכר – באשכים או בפי הטבעת (בגיל מבוגר), לנקבה – ברחם או בעטינים. מחלות אלו אינם נדירות בכלבים, ואלו שלעצמן די סיבות מספקות לביצוע סירוס לכלב.

נוחות

לזכרים לא מסורסים, יש הפרשות מוגלתיות מוגברות בקצה איבר המין שלהם. בנוסף, המתח המיני שלהם גורם להם לרחרח סביבם תמיד, לעשות סימוני שתן ברחבי הבית (בזכר), לשוטט כל הזמן מחוץ לבית, ולגרום להולדה מיותרת של גורים שאינם רצויים. וכאשר מדובר בנקבה, היא עלולה גם להיכנס להריון לא רצוי, שיגרום לה לסבל מיותר. כדי להימנע מכל זה – לכו לווטרינר מורשה שיסרס אותו.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר https://www.animalcenter.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל חדשות הרפואה
אין ספק כי העולם שלנו רק הולך ומתקדם, הטכנולוגיות מתפתחות ותרופות חדשות נכנסות לשוק על בסיס יומיומי....
קרא עוד »
דצמ 16, 2019
ציפויי חרסינה לשיניים – מדריך מקוצר
בעבר היינו הולכים לרופא השיניים שלנו בעיקר כאשר יש לנו מחלת חניכיים או כאבים כלשהם בשיניים. כיום...
קרא עוד »
מרץ 17, 2021
שיטת 12 הצעדים לגמילה מהתמכרויות
במהלך השנים התפתחו שיטות וגישות שונות שנועדו לעזור לנו להתמודד עם התמכרויות, בפרט אם מדובר...
קרא עוד »
מאי 20, 2020