סירוס הכלב / עיקור הכלבה – למה הם כל כך מומלצים?

איזה בעל כלב לא שמע על ההמלצה לקחת את כלבו לסירוס? את האמת שזה די מרתיע, הרי למה שאנחנו נאפשר פגיעה בכלב ובטבעו. במאמר שלפניכם יובאו הסיבות, למה הסירוס הוא חשוב ומומלץ לכם ולכלבכם.

לא לאבד את היופי שבו

כשהוא נולד הוא היה "במבי": צייתן וממושמע, חלומי נאמן ודבק בבעליו. כשהחלה תקופת ההתבגרות (גיל 6 עד 12 חודשים), משהו בו החל להשתנות. הוא החל להתחצף ולמרוד, הרבה לעזוב את ביתכם ולהסתובב בשכונה, ובעיקר התרחק מבעליו והפסיק להיות תלוי בו. השינוי הזה עלול לקרות למרבית הכלבים בתקופת ההתבגרות, אז עולים אצלם ההורמונים המיניים. ישנם כלבים שבתקופה הזו יחלו גם לתקוף את בעליהם, בני אדם אחרים ובעלי חיים. תקיפות אלו נובעות על רקע מיני, ולעיתים נדירות מתוך אגרסיביות גברית. הפתרון לבעיה זו היא הסירוס. כשהכלב מסורס הוא נותר נאמן לבעליו גם בגיל הזה, ואינו תוקף כלבים אחרים.

בריאות הכלב

הסירוס שומר גם על בריאות הכלב. כשהכלב פחות תוקף ומתקוטט עם כלבים אחרים, הוא גם פחות ננשך ונחבל. הוא גם אינו בורח מהבית כדי להזדווג עם כלבות מיוחמות המסתובבות בשכונה, מה שמקטין את הסיכוי שהוא יידרס או יקלע לקרב עם כלב אחר.

הסירוס מונע גם בעיות אחרות שמקורן מהגדילה הטבעית של בלוטת הערמונית (פרוסטטה), כמו חסימות בדרכי השתן, דלקות וזיהומים ועוד. בנוסף, הוא מונע אפשרות לסרטן, לזכר – באשכים או בפי הטבעת (בגיל מבוגר), לנקבה – ברחם או בעטינים. מחלות אלו אינם נדירות בכלבים, ואלו שלעצמן די סיבות מספקות לביצוע סירוס לכלב.

נוחות

לזכרים לא מסורסים, יש הפרשות מוגלתיות מוגברות בקצה איבר המין שלהם. בנוסף, המתח המיני שלהם גורם להם לרחרח סביבם תמיד, לעשות סימוני שתן ברחבי הבית (בזכר), לשוטט כל הזמן מחוץ לבית, ולגרום להולדה מיותרת של גורים שאינם רצויים. וכאשר מדובר בנקבה, היא עלולה גם להיכנס להריון לא רצוי, שיגרום לה לסבל מיותר. כדי להימנע מכל זה – לכו לווטרינר מורשה שיסרס אותו.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר https://www.animalcenter.co.il/

עצות נוספות מבית מרטה

התו הסגול

התו הסגול – מה זה אומר?

מטרתו של התו הגדול להתוות מדיניות ברורה בהתמודדות בעלי עסקים עם הקורונה כדי למנוע הדבקה ולצמצם את הסיכונים שעלולים להיות נלווים להגעת לקוחות אל בית

קרא עוד»

מסאז' באילת

הדרך לאילת, בין אם במטוס וכל שכן ברכב, לא ממש מיטיבה עם הגב שלנו. באילת? מצוין. חפשו אחר מקום שקט ומרגיע לשים בו את הראש

קרא עוד»
בוחרים ביטוח בריאות

איך בוחרים ביטוח בריאות

היום קיימת מגמה הולכת וגדלה של אנשים, אשר דואגים לבריאות שלהם. מדובר על אנשים שמוכנים להשקיע לא מעט זמן, כסף ומאמץ באורח חיים בריא יותר,

קרא עוד»