מה צריך לדעת לפני שניגשים לועדה רפואית של משרד הביטחון?

ועדות רפואיות משרד הביטחון הן אותן וועדות אשר תקבענה את גובה הנכות שלכם. בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו, תהיו זכאים לזכויות והטבות שונות. בכדי לזכות בכל מה שמגיע לכם חשוב להגיע מוכנים לוועדה הרפואית.

וועדה רפואית – איך זה הולך?

לאחר ההוכחה וההכרה בקשר הסיבתי בין המחלה או החבלה לשירות הביטחוני או הצבאי שלכם, תוזמנו לוועדה רפואית שבסיומה יקבע לכם אחוז מסוים של נכות. מסיבה זו חשוב להגיע הכי מוכנים שיש לוועדה וזאת על ידי הכנת כל המסמכים הרפואיים, הצילומים הנדרשים, חוות דעת מרופאים מומחים והמלצות מהם, דו"חות של טיפולים שעברתם, רשימה של פעולות שאינכם יכולים לבצע כבעבר וזאת בעקבות המחלה או הפציעה ועוד. לוועדה זו אתם יכולים להגיע לבד או עם עורך דין שמייצג אתכם.

חשוב לדעת – הכנה מראש

כיוון שגובה אחוזי הנכות נקבעים על ידי הוועדה הרפואית, טרם הכניסה אל הוועדה חשוב שתבינו לגמרי את מצבכם וזאת שלא יהיה מקום לטעויות כאשר תשאלו על מצב זה על ידי נציגי הועדה. בנוסף, חשוב שתבינו מה הנכויות שלכם, המגבלות שלכם בעקבות המצב ושכל המסמכים והממצאים הרפואיים יהיו בידכם בעת הכניסה לוועדה. דבר חשוב נוסף שיש לדעת הוא שזמן הוועדה קצר ביותר (קרוב לוודאי שעד חצי שעה), ולכן חשוב שהצגת הטיעונים בעת הוועדה תיעשה באופן תמציתי, מדויק ונכון. הצגה לא נכונה או חסרה של הטיעונים וחוסר של מסמכים חשובים יכולים להוביל לכך שיקבעו לכם אחוזי נכות פחותים מאלו המגיעים לכם.

עורך דין וועדה רפואית – הכנה לתוצאה אופטימלית

ישנם עורכי דין מומחים ובעלי ניסיון רב בכל הקשור אל תביעות משרד הביטחון (למשל תביעה על פריקת כתף בצבא– וועדה רפואית של משרד הביטחון.  אלו יכינו אתכם באופן המקצועי והמדויק ביותר לאותה וועדה רפואית של משרד הביטחון וזאת במטרה למקסם את אחוזי הנכות שלכם. עורך הדין שלכם ידאג שבידכם יהיו את כל המסמכים הנדרשים כאשר אתם נכנסים לוועדה הרפואית, הוא יפנה אתכם לבדיקות הרפואיות ולמומחים הנכונים בזמנים הנכונים, דבר שיוביל את הוועדה הרפואית להתרשם באופן הטוב ביותר ממצבכם הרפואי.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסיבות למה חשוב לגמול את ילדכם מהרטבת לילה- ד"ר טל שגיא ד"ר קובי שגיא
הורים רבים אשר הילד שלהם מרטיב בלילה תוהים כיצד עליהם להגיב. בעוד שבגיל צעיר מאוד הורים נוטים להעלים...
קרא עוד »
מרץ 28, 2020
בגדי ספורט מקצועיים ככה תבחרו אותם
בעשור האחרון יותר ויותר אנשים נרשמו לחדר הכושר או לתוכניות אימון פרטיות וקבוצתיות, בעוד שהחתירה...
קרא עוד »
ינו 13, 2020
פילאטיס בהרצליה
מחפשים שיעורי אימון לפילאטיס בהרצליה? רוצים להביא את הגוף שלכם למצב הכי טוב שלו? יש לנו כמה דברים...
קרא עוד »
אוק 20, 2021