איך מטפלים בפחד מרופאי שיניים?

פחד מרופאי שיניים

אנשים רבים שואלים את עצמם מדוע קיים פחד בחייהם? אם כן אתם צריכים להבין כי מאחורי הפחד יש היגיון רב וזאת מכיוון שלאורך השנים וההיסטוריה פחד מנע מאתנו לבצע החלטות טיפשיות והגן על החיים שלנו. כך למשל בגלל הפחד נמנענו ממפגשים עם חיות טרף ובגלל הפחד לא נכנסו אל מקומות קטנים וחשוכים או עלינו לגבהים. כך אתם יכולים להבין כי הפחד הוא כלי חיוני בהתפתחות בני האדם ויש לו היגיון רב. אך זה לא אומר כי כל פחד הוא הגיוני ולאורך השנים כאשר האנושות התפתחה התפתחו גם פחדים אשר אין בהם היגיון. כזה הוא הפחד מרופא שיניים אשר לא צריך להיות מבוסס על כלום וזאת עקב העובדה כי טיפול אצל רופא שיניים הוא טיפול בטוח ואם הטיפול מבוצע כהלכה הוא גם ממש לא כואב.

מדוע האישיות של הרופא כל כך משפיעה על הפחד שלנו?

עליכם לתת את הדעת על כך כי הפחד מרופא השיניים מבוסס על רגשות שאין בהם היגיון רב ולכן כל דבר שיכול להקטין את הרגשות שלנו יקטין גם את הפחד שלנו. אחד הדברים אשר הכי משפיעים על הפחד שלנו הוא ללא ספק האישיות של הרופא. ככל שהרופא יותר נחמד, יותר מסביר פנים ובכלל יותר מסביר לנו על הטיפול כך הפחד שלנו יהיה קטן יותר וזהו משהו שאנו חייבים לקחת בחשבון. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי כדאי לכם מאוד לשוחח עם הרופא לפני שאתם באים לטיפול אצלו ולשמוע ממנו על הטיפול ועל השיטה שבה הוא מבצע את הטיפול וכך מפלס המתח שלכם יירד ואתם תדעו האם לבחור ברופא הזה או לא.

האם יש הציוד שבו הרופא משתמש משפיע על הפחד שלנו?

נקודה נוספת שאתם חייבים לקחת בחשבון היא שכלל שהרופא ישתמש בציוד יותר מתקדם (כמו שמשתמשים במרפאת גל שן https://galshen.co.il) כך הפחד שלכם יהיה קטן יותר והסיבה היא שציוד מתקדם יותר מבטיח רף כאב נמוך יותר וזה כמובן משפיע על הפחד שלכם ועל כן כל כך כדאי לכם לשים דגש על הציוד שבו הרופא עושה שימוש.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדברת נמלים בנתניה – האם יש פתרון אפקטיבי?
כיום חברות הדברה יכולות לרסס באפקטיביות רבה כנגד כל סוג של מזיק, ובין היתר גם נמלים. אם אתם מחפשים...
קרא עוד »
ספט 01, 2021
צילום ספורט יצירתי – לתפוס את הרגע
אחד הצילומים המרשימים והיפים ביותר של העשור האחרון הגיע מעולם הספורט. כל חובב כדורסל מכיר אותו. הרגע...
קרא עוד »
ספט 22, 2021
שיעורי קרב מגע – למי זה מתאים?
אחת משיטות הלחימה המוכרות ביותר הוא קרב מגע. בנוסף לכך שהיא שיטה ידועה ופופולרית מאוד, היא גם מביאה...
קרא עוד »
אוג 15, 2021