איך ריח יכול להשפיע על רגש / זכרון?

ריח

בחיי היומיום רובנו לא באמת עוצרים לחשוב על חוש הריח, אך יחד עם זאת, לעיתים הוא בא, מציף אותנו ומזכיר לנו בבת אחת עד כמה הוא משמעותי. בוודאי יצא גם לכם להיתקל בסיטואציה שבה משום מקום פתאום מגיע ריח ומציף רגש ישן אל אדם שנפטר או אל החברה לשעבר. אם זה נשמע לכם מוכר, כדאי שתדעו שאתם לא לבד, כי זה בדיוק מה שריח עושה: הוא משפיע על הרגש, מציף את הזיכרון ויכול בבת אחת לשנות לנו את החיים. זו הסיבה לכך שקיימות כל כך הרבה חברות שמייצרות בשמים ועוסקות בתחום הזה, שכן מדובר על עולם ומלואו.

כיצד יוצרים ריח?

הקושי האמיתי הוא לתאר ריח, שכן מדובר לא רק על משהו שאנחנו לא רואים ועל עניין אבסטרקטי לחלוטין, אלא גם מדובר על משהו שכל אחד מבין ותופס בצורה שונה. בעיני אדם אחר ריח מסוים יכול להרגיש "מתוק" ואילו בעיני אדם אחר אותו ריח יכול להרגיש אחרת לגמרי. בנוסף, כפי שאומר הביטוי "על טעם ועל ריח אין להתווכח", ומשמעות הדברים היא שיש ריחות בעיני רבים הם נפלאים ואילו אחרים סולדים מהם. יצירת ריח היא אומנות לשמה, בין אם מדובר על ריח של בושם יוקרתי ובין אם מדובר על ריח של מפיץ ריח לחללים קטנים. לכן יהיה לכם מאוד קשה למצוא את אותו ריח בדיוק אצל כמה חברות שונות.

האם מדובר על תהליך יקר?

על פי אתר HYscent, מעבר לכל שלריח יש משמעות אדירה בחיינו, ומעבר לעובדה שיש גם אנשים שאצלם חוש הריח לא מאוד מפותח, ברור מדוע כולנו מתעניינים גם בשאלה האם תהליך ייצור כזה יקר. חשוב שתדעו שאין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, כי זה מאוד תלוי אם מדובר על ריח למטהר אוויר, ריח לבושם או ריח לכל מטרה אחרת. מה שבטוח זה שאם אתם משקיעים וקונים היום בושם או מטהר אוויר בריח ספציפי ומיוחד – כדאי שתריחו אותו בעצמכם לפני הרכישה כדי שתראו האם הוא מעורר בכם בדיוק את הרגש שבו אתם מעוניינים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פירות – למה זה כל כך חשוב?
רבים נוטים לחשוב כי פירות יכולים להזיק לבריאות בשל תכולת הסוכר הגבוהה שלהם. בפועל אין המצב כך כלל...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
המדריך המהותי: 3-8 אלמנטים חיוניים של עיצוב פנים הבית
תחום עיצוב הפנים הוא תחום נרחב, עם אינספור ניואנסים הדורשים התייחסות מדוקדקת. כשמדובר בהתאמת פנים...
קרא עוד »
ספט 19, 2023
למה אנחנו נוחרים בלילה
הרבה אנשים נוחרים בלילה והנחירות מפריעות גם לאדם שנוחר גם לאנשים שאיתו.  נחירות יכולות אפילו לגרום...
קרא עוד »
ספט 30, 2021