מחשבון אחוזי נכות – מה זה וכיצד הוא עובד

אחת הדרכים של המדינה להחליט מי זכאי לקבל פיצוי ותשלום מהמדינה בגין אובדן כושר עבודה, תאונת דרכים, מחלה או מכל סיבה אחרת, היא באמצעות מחשבון אחוזי נכות. מדובר על מחשבון שמטרתו לחשב איזה אחוז נכות יש למי שמגיש תביעה וכמה כסף הוא זכאי לקבל מהמדינה בגין מצבו.

המדינה קבעה כללים ופרמטרים ברורים מי זכאי לקבל פיצוי, בגין מה וכמה פיצוי הוא אמור לקבל. בין היתר, הפיצוי נקבע על פי מחשבון אחוזי נכות. מחשבון זה מאפשר לחשב את הסכומים אשר מגיע לכל אחד. כל מי שמגיש תביעה לביטוח לאומי יכול להשתמש במחשבון ולדעת בדיוק כמה כסף מגיע לו. המחשבון מאפשר גם לבחון כיצד להגיש את התביעה ובאילו אמצעים להשתמש לשם כך.

לפני שנסביר איך המחשבון פועל, חשוב להדגיש, שהוא כלי עזר שנועד לעזור לכל מי שפונה אל חברת ביטוח או ביטוח לאומי, אך הוא לא בהכרח מחייב. שכן הצדדים שעובדים מולנו, לא מחויבים לקבל את הטענה שלנו על פי מה שמופיע במחשבון.

כיצד אנחנו משתמשים במחשבון

בעיקרון, יש כמה דרכים. דרך אחת לפי סוג המקרה שלנו אנחנו יכולים לחשב את אחוז הנכות שיש לנו וכך אנחנו נדע כמה כסף מגיע לנו.

דרך אחרת, אנחנו יכולים לבחון את האחוז שהמדינה קבעה שיש לנו, ובהתאם נוכל לדעת מה הסכומים שנקבל בעת הגשת תביעה.

דרך שלישית, אנחנו יכולים לבחון את הפרמטרים השונים ובהתאם לכך נחליט כיצד לנהוג, כמה כסף לקבל וכיצד.

חשוב מאוד שאנחנו ניעזר באנשי מקצוע עבור מימוש זכויות רפואיות שיוכלו לספק לנו את כל המידע בנושא וכמובן ימליצו לנו כיצד לפעול, מול חברת הביטוח או מול ביטוח לאומי.

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»