הגב התחתון כואב: איך ניתן להקל ללא תרופות?

כאבי הגב התחתון עלולים להיגרם ממגוון סיבות: לחץ נפשי; ישיבה ממושכת; נשיאת משקל כבד; שינה על הבטן; עמידה במותניים לא מאוזנות (הישענות על רגל אחת, הנחת הטלפון בכתף, נעילת נעלי עקב גבוהות וכדומה); וכדומה. מלבד ההימנעות מפעולות אלו ודומיהם, מה ניתן עוד לעשות כדי לעצור כאב ללא התערבות רפואית?

תרופת סבתא

תרופות הסבתא תמיד מומלצות לניסוי, משום שהן טבעיות ואינן מזיקות, וזמינות לכל אדם. משלל התרופות כדאי לנסות את הכורכום, תבלין הידוע בכוחו לשכך כאב. מומלץ ביותר להניח כרית חימום מתחת הגב התחתון, או לעשות אמבט חם. 

ישנה תרופת סבתא אחת – אותה תשמעו גם מהרופאים: שמירה על אורח חיים בריא. אכלו בריא, הימנעו מעישון ומשתיית אלכוהול, ובצעו פעילות שאתם מאוד אוהבים, כמו טיול ושמיעת מוזיקה. על פי מחקרים, פעילות כזו גורמת להפחתת הקורטיזול – ההורמון האחראי על יצירת הכאב.

פעילות אירובית

למרות הכאב, דווקא אימון גופני אירובי (בהיתר רופא) יסייע לכאב. האימון משחרר בתוך הדם אנדורפינים (הידועים כמשככי כאבים טבעיים), משחרר מתחים ולחצים נפשיים, ומשפר את תוצאות הפיזיותרפיה. לכן צאו כל יום לריצה, ומומלץ מאוד לרוץ דווקא על הליכון, משום שהוא מסייע על שמירת קצב ריצה אחיד. פעילות אירובית נוספת המומלצת היא שחייה. מלבד זאת, ערכו כל יום גם מתיחות, ובצעו תרגילי יוגה.

מכשירי עיסוי

הדרך היעילה ביותר לשיכוך כאבים כרוניים בגב ומיגורם, היא ההשתמשות במכשירי העיסוי מתאימים, כמו כאן. דוגמאות למכשירים ביתיים מומלצים: 

מערכתTokyo 2500  – המעסה ומותחת את הגב התחתון. 

מיטת היפוך מקצועית – המותחת שרירים ומרחיבה חוליות בעמוד השדרה. 

כורסת עיסוי. 

מנקז לימפטי לגב ולגפיים התחתונות – באמצעות עיסויי לחץ, הוא מסדיר את זרימת הדם והלימפה, מעודד את הליך חילוף החומרים, מנקז בצקות ועודפי נוזלים מהרקמות, מגביר את טונוס השריר, ומחזק את המערכת החיסונית. 

מערכת אורתופדית מיוחדת, המתלבשת על הצוואר ומשפיעה גם על חלק עמוד השדרה שבגב התחתון, באמצעות מערכת ייעודית העשויה ממגנט רפואי בעוצמת 1600 גאוס. 

חגורת עיסוי שיאצו, מכשיר מסאג' בקישור שכדאי להכיר. 

מזרון דיקור אקופרסטורה.

עצות נוספות מבית מרטה

5 בתי האבות הטובים ביותר בארץ

5 בתי האבות הטובים ביותר בארץ

לא מעט אנשים מבוגרים, בין אם מדובר בזוגות, אלמנים, אלמנות, או אחרים אנשים מבוגרים בסטטוסים שונים שחיים בגפם, מעדיפים לעבור בשלב מסוים מהבית בו הם

קרא עוד»
טיפול בדיכאון באופן טבעי

טיפול בדיכאון באופן טבעי

המצב הנוכחי של משבר הקורונה, מוביל רבים להרגשה של דיכאון. חוסר היעילות שאנו חשים והיותנו במצב של בידוד – מובילים לחרדות וסטרס וכמובן לדיכאון שגם

קרא עוד»