הגב התחתון כואב: איך ניתן להקל ללא תרופות?

הגב התחתון כואב

כאבי הגב התחתון עלולים להיגרם ממגוון סיבות: לחץ נפשי; ישיבה ממושכת; נשיאת משקל כבד; שינה על הבטן; עמידה במותניים לא מאוזנות (הישענות על רגל אחת, הנחת הטלפון בכתף, נעילת נעלי עקב גבוהות וכדומה); וכדומה. מלבד ההימנעות מפעולות אלו ודומיהם, מה ניתן עוד לעשות כדי לעצור כאב ללא התערבות רפואית?

תרופת סבתא

תרופות הסבתא תמיד מומלצות לניסוי, משום שהן טבעיות ואינן מזיקות, וזמינות לכל אדם. משלל התרופות כדאי לנסות את הכורכום, תבלין הידוע בכוחו לשכך כאב. מומלץ ביותר להניח כרית חימום מתחת הגב התחתון, או לעשות אמבט חם. 

ישנה תרופת סבתא אחת – אותה תשמעו גם מהרופאים: שמירה על אורח חיים בריא. אכלו בריא, הימנעו מעישון ומשתיית אלכוהול, ובצעו פעילות שאתם מאוד אוהבים, כמו טיול ושמיעת מוזיקה. על פי מחקרים, פעילות כזו גורמת להפחתת הקורטיזול – ההורמון האחראי על יצירת הכאב.

פעילות אירובית

למרות הכאב, דווקא אימון גופני אירובי (בהיתר רופא) יסייע לכאב. האימון משחרר בתוך הדם אנדורפינים (הידועים כמשככי כאבים טבעיים), משחרר מתחים ולחצים נפשיים, ומשפר את תוצאות הפיזיותרפיה. לכן צאו כל יום לריצה, ומומלץ מאוד לרוץ דווקא על הליכון, משום שהוא מסייע על שמירת קצב ריצה אחיד. פעילות אירובית נוספת המומלצת היא שחייה. מלבד זאת, ערכו כל יום גם מתיחות, ובצעו תרגילי יוגה.

מכשירי עיסוי

הדרך היעילה ביותר לשיכוך כאבים כרוניים בגב ומיגורם, היא ההשתמשות במכשירי העיסוי מתאימים, כמו כאן. דוגמאות למכשירים ביתיים מומלצים: 

מערכתTokyo 2500  – המעסה ומותחת את הגב התחתון. 

מיטת היפוך מקצועית – המותחת שרירים ומרחיבה חוליות בעמוד השדרה. 

כורסת עיסוי. 

מנקז לימפטי לגב ולגפיים התחתונות – באמצעות עיסויי לחץ, הוא מסדיר את זרימת הדם והלימפה, מעודד את הליך חילוף החומרים, מנקז בצקות ועודפי נוזלים מהרקמות, מגביר את טונוס השריר, ומחזק את המערכת החיסונית. 

מערכת אורתופדית מיוחדת, המתלבשת על הצוואר ומשפיעה גם על חלק עמוד השדרה שבגב התחתון, באמצעות מערכת ייעודית העשויה ממגנט רפואי בעוצמת 1600 גאוס. 

חגורת עיסוי שיאצו, מכשיר מסאג' בקישור שכדאי להכיר. 

מזרון דיקור אקופרסטורה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מסאז' באילת
הדרך לאילת, בין אם במטוס וכל שכן ברכב, לא ממש מיטיבה עם הגב שלנו. באילת? מצוין. חפשו אחר מקום שקט ומרגיע...
קרא עוד »
ספט 17, 2020
איך בוחרים מדריך לקרב מגע?
קרב מגע היא מערכת אמנות לחימה והגנה עצמית שפותחה על ידי אימי ליכטנפלד, יהודי-פולני שהיגר לישראל. זהו...
קרא עוד »
אוג 22, 2022
מומחה כף יד – קווים לדמותו
כרופא מומחה ביד, הוא נאלץ להתמודד עם הרבה מצבים שונים. מפציעות יד ועד ניתוחים קוסמטיים, הוא תמיד מחפש...
קרא עוד »
מרץ 29, 2023