זכויות נכה 100 אחוז – איך משיגים את הזכויות

זכויות נכה 100 אחוז

מדינה אשר רואה את עצמה כמדינת רווחה, מדינה עם חמלה חברתית, צריכה לדאוג לאנשים החלשים, אשר לא שפר עליהם מזלם, זאת על מנת שהם יוכלו לקיים חלק פעיל וסדיר, ולא להיות מנותקים ומחוץ למעגל החברתי, מעגל שוק העבודה ובכלל מחוץ לכל פעילות או כל דבר אחר שהמדינה מציעה לכלל אזרחיה.

לכן על המדינה לספק את הצרכים של אנשים שמתמודדים עם נכויות שונות, בוודאי אם מדובר במצב של מאה אחוז נכות. מצב בו, אי אפשר לקיים אורך חיים סדיר, שגרתי, בין אם זה בתחום העבודה, לימודים, משפחתי או בכל תחום ונושא אחר. זו הסיבה שהמדינה מציעה זכויות ייחודיות לנכים שיש להם 100 אחוז נכות על פי הגדרה של המוסד לביטוח לאומי. הגדרה זו נקבעת על ידי ועדה רפואית, בהתאם למצבו הבריאותי.

השאלה היא, כיצד אפשר לקבל את אותן זכויות נכה 100 אחוז. חשוב לומר, מדובר על מגוון זכויות בתחומים שונים, החל מדיור, שכר, פטור ממס הכנסה, קריירה, לימודים, אחזקת רכב ועוד מגוון רחב של זכויות.

כיצד נהנים מזכויות אלו?

ברגע שאדם מוכרז כמי שיש לו מאה אחוז נכות, הוא יכול לפנות אל גורמי מקצוע, עורכי דין או אנשים אחרים שעוסקים בתחום, והם ידעו לייצג אותו מול הגורמים הרלוונטיים, הממוסדים, בשביל לקבל בסופו של דבר את הזכויות הרלוונטיות עבורו. מדובר בזכויות מגוונות, אשר ניתן להשיג אותן באופן מלא, ללא הגבלת זמן, על פי התקנות השונות שקשורות לנושא.

כל פי אתר בשביל הזכויות, בשביל לקבל את הזכויות הנ"ל, יש להציג מסמכים שמוכיחים נכות של מאה אחוז, במקרים מסוימים יהיה גם צורך לעבור ועדות רפואיות, מבדקי יכולות ועוד שורה של בחינות ובדיקות שיאששו את המצב.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה צריך לדעת לפני שניגשים לועדה רפואית של משרד הביטחון?
ועדות רפואיות משרד הביטחון הן אותן וועדות אשר תקבענה את גובה הנכות שלכם. בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו,...
קרא עוד »
אפר 12, 2022
כל מה שרציתם לדעת על פעילויות גיבוש לצוות
פעילויות גיבוש לצוות הן מרשימות ויעילות לשיפור יכולת העבודה הקבוצתית ולחיזוק הקשרים בין חברי הצוות....
קרא עוד »
ספט 27, 2023
קרציות – מסוכנות גם לכלבים וגם לבני האדם
אימתו של כל בעל כלבים או בעלי חיים בכלל, היא לגלות על בעל החיים שלו (או אפילו על עצמו) את אחת מאותן...
קרא עוד »
דצמ 23, 2020