זכויות נכה 100 אחוז – איך משיגים את הזכויות

מדינה אשר רואה את עצמה כמדינת רווחה, מדינה עם חמלה חברתית, צריכה לדאוג לאנשים החלשים, אשר לא שפר עליהם מזלם, זאת על מנת שהם יוכלו לקיים חלק פעיל וסדיר, ולא להיות מנותקים ומחוץ למעגל החברתי, מעגל שוק העבודה ובכלל מחוץ לכל פעילות או כל דבר אחר שהמדינה מציעה לכלל אזרחיה.

לכן על המדינה לספק את הצרכים של אנשים שמתמודדים עם נכויות שונות, בוודאי אם מדובר במצב של מאה אחוז נכות. מצב בו, אי אפשר לקיים אורך חיים סדיר, שגרתי, בין אם זה בתחום העבודה, לימודים, משפחתי או בכל תחום ונושא אחר. זו הסיבה שהמדינה מציעה זכויות ייחודיות לנכים שיש להם 100 אחוז נכות על פי הגדרה של המוסד לביטוח לאומי. הגדרה זו נקבעת על ידי ועדה רפואית, בהתאם למצבו הבריאותי.

השאלה היא, כיצד אפשר לקבל את אותן זכויות נכה 100 אחוז. חשוב לומר, מדובר על מגוון זכויות בתחומים שונים, החל מדיור, שכר, פטור ממס הכנסה, קריירה, לימודים, אחזקת רכב ועוד מגוון רחב של זכויות.

כיצד נהנים מזכויות אלו?

ברגע שאדם מוכרז כמי שיש לו מאה אחוז נכות, הוא יכול לפנות אל גורמי מקצוע, עורכי דין או אנשים אחרים שעוסקים בתחום, והם ידעו לייצג אותו מול הגורמים הרלוונטיים, הממוסדים, בשביל לקבל בסופו של דבר את הזכויות הרלוונטיות עבורו. מדובר בזכויות מגוונות, אשר ניתן להשיג אותן באופן מלא, ללא הגבלת זמן, על פי התקנות השונות שקשורות לנושא.

כל פי אתר בשביל הזכויות, בשביל לקבל את הזכויות הנ"ל, יש להציג מסמכים שמוכיחים נכות של מאה אחוז, במקרים מסוימים יהיה גם צורך לעבור ועדות רפואיות, מבדקי יכולות ועוד שורה של בחינות ובדיקות שיאששו את המצב.

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»