מה הסימפטומים של קרע ברצועה הצולבת?

רצועה צולבת קרועה היא פציעה המתרחשת כאשר הרצועות בברך נמתחות או נקרעות. זה יכול להיגרם מפציעה, כמו נפילה או תאונת דרכים, או שזה יכול להיות תוצאה של שימוש יתר.

תסמינים של קרע ברצועה צולבת כוללים כאב בברך, נפיחות וחוסר יציבות חמורה במפרקים. הכאב עלול להחמיר עם תנועות מסוימות ובלילה. אנשים עם פציעה זו חווים לעיתים קרובות קושי בהליכה ובפעילויות יומיומיות אחרות.

חשוב לזהות את הקרע בהקדם

רצועה צולבת קרועה היא פציעה שכיחה שעלולה לגרום לכאבים ונפיחות במפרק הברך. זה נגרם לרוב ממכה ישירה בברך או פיתול של הברך.

הסימפטומים של קרע ברצועה צולבת הם

– כאבים בחלק הקדמי של הברך

– נפיחות סביב המפרק

– נפיחות סביב החלק האחורי של הברך

לאבחון קרע ברצועה צרו קשר https://www.arthrosportmd.com/?page_id=731

תקבלו טיפול שיחזיר אתכם לפעילות

רצועה צולבת קרועה (או ACL) היא פציעה שכיחה המתרחשת כאשר הרצועה באמצע הברך שלך נמתחת, נקרעת או נקרעת. התסמין השכיח ביותר של ACL קרוע הוא כאב ונפיחות סביב הברך. הסימפטומים של קרע ברצועה צולבת יכולים להשתנות בהתאם למידת חומרתה והיכן היא ממוקמת בגופך. תסמינים מסוימים עשויים להופיע מיד בעוד שאחרים מתפתחים רק עם הזמן.

חלק מהתסמינים הנפוצים ביותר כוללים: נפיחות וכאב סביב הברך, חוסר יכולת ליישר את הרגל, ולהרגיש צליל או צליל חבטות בברך. הרצועה הצולבת היא סוג של הרצועה הצולבת הקדמית המחברת את אחד הקונדילים הצדדיים לעצם הירך. זה נקרא גם הרצועה הביטחונית המדיאלית.

קרע של רצועה זו עלול להוביל לתנועה חריגה במפרק הברך, שעלולה לגרום לכאבים ונפיחות סביב הברך. קרע מתרחש בדרך כלל כאשר מופעל כוח פתאומי על מפרק הברך, כגון קפיצה או נחיתה מגובה רב.

למידע נוסף ד"ר ליאור לבר

 

עצות נוספות מבית מרטה

מוצרי ד"ר קליר, למי הם מתאימים?

מוצרי קליר הם משפחה של מוצרי טיפוח מתוצרת ד"ר קליר. המוצרים מיועדים להפחית את מראה הנקבוביות והקמטים בפנים, בצוואר ובחזה. מוצרים של ד"ר קליר כוללים ארבעה

קרא עוד»