השתלות שיער

השתלות שיער

מה מיוחד בהשתלות שיער בימינו לעומת ההשתלות מעשורים קודמים? התמורות שבאות לידי ביטוי כיום מאפשרות לרבים שמעוניינים להשתיל שיער אך נחסמו משלל סיבות, להתגבר על החסמים ולממש את הטיפול כמעט ללא קשיים. מהם הקשיים שליוו מתלבטי השתלות עד כה? השיקול הראשון היה כאבי ההחלמה. השתלות ישנות של לפני עשור ומעלה התבססו על FUT, קיצור הביטוי Follicular Unit Transplant, השתלת יחידת זקיקים. רק כתיבת הביטוי הזה מרמזת לנו שמדובר בניתוח כואב מאד. היחידה של הזקיקים היא מטריצת עור מהקרקפת שלנו שנתפרת על גבי הקרחת שבגללה משתילים שיער. נדרשת השתקמות גם מכאבי התפירה וגם מהחור שנפער באזור התורם: זה נהיה אזור שנפשט לו העור ולא קל להחלים מכאב כזה. הסיבה השנייה שהרתיעה אנשים להשתיל שיער היא המחיר היקר, שהיה נע סביב 40,000 ₪ ויותר. במה הדברים הללו השתנו היום? הם נעשו הרבה יותר קלים ונגישים.

טיפול השתלת השיער המודרני – כר פורה לשיקום מהיר וקל

במקום להזמין טיפולי השתלות שיער מגרסת העבר, בה משתילים יחידה עורית של זקיקים, ניתן להזמין טיפולים חדשים בהם במקום פשיטת עור מקדדים זקיקים. מהי פעולת הקידוד? היא מבוססת על 2 שלבים. בשלב הראשון מספרים גלח את המועמד להשתלה, מרדימים אותו עם זריקות הרדמה, ומוציאים מבעד לקרקפת את הזקיקים באמצעות מקדד. בשלב השני משתמשים במקדד בשביל לפתוח ערוצים בקרחת ולהטמיע שם את הזקיקים. זו פעולה שדקירות מקומיות מחליפות פשיטת עור שלמה, כלומר פעולה שגם הרבה פחות כואבת בהתעוררות מהזריקות וגם ימי ההחלמה שלה קצרים יותר.

אפשרויות טיפולים מודרניים של השתלות שיער

בדרך כלל נהוג לחלק את אוכלוסיית המטופלים לבעלי שיער חזק שמעוניינים להקצע את המראה שלו עוד יותר מהנוכחי, בעקבות אבחנה במוקדי דלילוּת מתהווים, לעומת בעלי שיער דק וחלש שניתן להבחין כי חלקים גדולים ממנו אבדו. בדרך כלל, סוג המטופלים הראשון יגיע עם שיער אחורי בשלמותו, כשבקדמי ישנה נסיגה, למשל בעקבות עשיית קוקו עם גומי מתוח מדי שגדע חלק מהצמיחה הקדמית. כתוצאה מכך המצח גדל ויש להשלים זאת בהשתלת שיער. במקרה השני או שישנם 2 מפרצים גדולים מהם השיער נסוג בצדדים, או שבנוסף לכך ישנה גם קרחת אחורית. שלושת מוקדי הקרחת הללו, מפרץ ימין, מפרץ שמאל והחלק האחורי נקראים משפך או צבר בקבוק ולפתרון הבעיה הזו נדרשת השתלה מסוג שונה מזה של המטופל ארוך השיער שחווה נסיגה קדמית בלבד. בעוד עבור האחרון מתאים טיפול DHI המבוסס על מכשיר קידוד אוטומטי לפתיחת ערוצים והכנסת הזקיקים אליהם, עבור הראשון יתאימו השתלות שיער FUE, בהן לא משתמשים במכשיר אלא במקדד מכני שגם גודע את הזקיקים אחד אחד וגם שוצל אותם אחד לאחד בקרחות.

כדאי לדעת: Sapphire FUE השתלת שיער יסודית ביותר

אם אבחנו לכם התאמה לטיפולי השתלות שיער מסוג FUE, מומלץ להוסיף עוד כ- 400-500 ש"ח ולרכוש Sapphire FUE, מקדד דק כמעט פי 2 מאשר מקדד המתכת. הוא עשוי אבן ספיר ויכול לפתוח ערוצים זעירים מאד שיעבו טוב יותר את הקרחת. השתלות שיער Sapphire FUE מומלצות במיוחד עבור לקוחות שהקרחת האחורית והמפרצים שלהם ענקיים ונדרשת פעולה עוצמתית ומהירה להחזרת השיער. חשוב לציין כי בטורקיה, העלות של השתלות שיער מסוגים אלו היא רבע מהמחיר של טיפולים מגרסאות וותיקות של FUT ועל כן גם נגישות יותר כלכלית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה דווקא פרו נייטיב לכלבים
כל בעל כלב, וודאי מכיר את הפרו נייטיב. האוכל האידיאלי לכלב הביתי. רבים מבעלי הכלבים בעולם, משתמשים...
קרא עוד »
אפר 07, 2020
למה לכדאי למתאמנים לצרוך קריאטין
קריאטין הוא תרכובת טבעית הממלאת תפקיד מכריע בייצור אנרגיה, במיוחד במהלך התפרצויות קצרות של פעילות...
קרא עוד »
אוג 30, 2023
עצירות חסימתית
אנשים רבים סובלים מעצירות חסימתית. לפעמים זה נגרם מאורח חיים שמוביל לחוסר פעילות גופנית, יותר מדי...
קרא עוד »
אוק 08, 2022